Lego, Yeni Nesli "Dünyayı Yeniden İnşa Etmeye" Çağırıyor

Lego, 18 ay önce üzerinde çalışmaya başladığı iddialı "Rebuild the World" (Dünyayı Yeniden İnşa Et) kampanyasının reklam filmini dün yayınladı. Kurulduğundan beri gerek marka idealleri gerekse çağ ötesi tavsiyeleri ile fark yaratan markanın bu seferki hedefi çok daha büyük.

Animasyon şeklinde sunduğu film basit bir kovalama macerası gibi gözükse de pek çok alt mesaj taşıyor. Bu kampanya için Danimarka merkezli Lego, Fransız reklam ajansı BETC ile çalıştı. "Dünyayı Yeniden İnşa Et" kampanyasının amacı oyuncak endüstrisinin ötesine geçerek markanın sıradan bir oyuncak firmasını olmadığını herkese hatırlatmak ve kanıtlamak. Lego bu kampanya ile tüm tüketicilerin gözünde kendisini "dünyayı daha iyi bir yer haline getiren bir marka" olarak konumlandırmak istiyor.

BETC Ajansı'nın kıdemli başkan yardımcısı Remi Marcelli, “Rolümüzü yaratıcılığa ilham verecek küresel bir güç olarak görüyoruz” diyor ve bu kampanyayı markanın bugüne kadarki en iddialı kampanyası olarak görüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=zCXMx7RcZ5I

Sizin de gördüğünüz gibi filmde Lego'ya ait tek bir tuğla parçası bile yok. Bunun yerine kendisini avlamak isteyen bir avcıdan kaçabilmek için türlü yaratıcı yollar deneyen ve çözüm önerileri yaratan beyaz bir tavşan var. Bu da Lego'nun yaratıcılık ve problem çözme anlayışından esinlenerek kurgulanmış.

Filmdeki her karakter ve her hayvan gerçek bir Lego oyuncağına dayanıyor. Bu nedenle insanların kafası 360 derece dönebiliyor veya gündelik nesneler bildiğimizden daha büyük sunuluyor. Reklam filminde iklim değişikliğinden cinsiyet seçimine kadar pek çok güncel ve politik meselelere de değiniliyor.

Filmin yanı sıra, “Dünyayı Yeniden İnşa Et” etiket çizgisinin de bulunduğu bir açık hava kampanyası, Londra, Paris, Pekin, Mexico City, Berlin, San Francisco ve New York gibi şehirlerde yayınlanacak.

Remi Marcelli'ye göre Lego parçaları ile oynayan her çocuk için yarattıkları dünya onların gerçek dünyası haline geliyor ve bu filmin konusu onlar için çok gerçek bir hikaye.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir