LEGO'nun gerçek boyutuna uygun olarak inşa edilen Lamborghini İstanbul'da

400 binden fazla LEGO Technic yapım parçası ile inşa edilen gerçek boyutlu Lamborghini Sián FKP 37, 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da sergileniyor

LEGO Group ve Lamborghini işbirliğiyle ortaya çıkan gerçek boyutlu bu model araç, LEGO Technic yalnızca sınırlı bir süre için İstanbul’da sergilenecek. Sınırlı sayıda üretilen bu İtalyan spor otomobilinin eşsiz tasarımını birebir yansıtıyor. Modelin, Lamborghini Sián'ın fütüristik zarafetini ve kusursuz siluetini en küçük ayrıntısına yansıtmasını sağlamak için birbirinden farklı 154'ün üzerinde toplamda 400 binden fazla LEGO Technic yapım parçası kullanıldı.

LEGO Türkiye, Yunanistan ve İsrail Pazarlama Direktörü Tuna Canatar: “LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37'yi İstanbul’da ağırlamak bizim için çok kıymetli. 2 tonu geçen ağırlığa sahip bu gerçek boyutlu model için Çek Cumhuriyeti, Kladno'da tasarımcı, mühendis ve yapım uzmanından oluşan 15 kişilik özel bir ekip 8660 saat çalıştı. Bu, devasa bir yaratıcılık gerektiren ciddi bir ekip çalışması. Hem LEGO severler hem de spor araba tutkunları için harika bir fırsat sunduğumuza inanıyorum” dedi.  

Bu gerçekçi modelin dış görünümü, Lamborghini'nin tasarım dilinde önemli bir rol oynayan altı kenarlı şekle dayanırken; İtalyan spor otomobilindeki ikonik altıgen arka lambaları ve egzoz tasarımını birebir yansıtıyor. Ayrıntılarla bezeli bu model, Lamborghini Sián'ın şık tasarımını en ince detayına kadar yansıtıyor. Sían kelimesi Bolognese lehçesinde "flaş" veya "şimşek" anlamına geliyor, bu nedenle, LEGO Group uzmanları, gerçek boyutlu modelin, aracın epsilon farları ve altıgen arka lambalarını birebir olarak yansıtması için özel olarak çalıştı. 

Gerçek boyutlu LEGO Technic Lamborghini modelinin, 1:8 ölçekli LEGO Technic modeline mükemmel uyum sağlayan rengi, Lamborghini'nin resmi boyahanesi tarafından yapım parçaları üzerine özenle uygulandı. Modelin göz alıcı renklerinin ömür boyu kalıcı olmasını sağlamak için boya fırçası efektli UV renk kaplaması kullanıldı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir