LC Waikiki Meta Store’un deneme sürümü hazır

LC Waikiki, alışveriş deneyimini Meta evrene taşımak üzere yaptığı çalışmaları tamamlayarak Türkiye’de bir ilk olan Meta Store’un deneme sürümünü canlıya aldı.

LC Waikiki, metaverse dünyasındaki ilk giyim mağazasını sınırlı sayıda kullanıcıya açıyor. İlk olarak deneme sürümü yayına alınan LC Waikiki Meta Store mağazasıyla, geleceğin alışveriş deneyimi tüketicilerle buluşturulurken, platformun geliştirilmesi de amaçlanıyor.

LC Waikiki Meta Store’da; kadın, erkek, çocuk ve bebek kategorilerinde 120’den fazla ürünü üç boyutlu modelleriyle inceleyerek alışverişlerini gerçekleştirebilecek ve satın aldıkları ürünleri adreslerine teslim alabilecekler.

LC Waikiki’nin 16 kişilik metastore takımının çalışmasıyla hazırlanan meta mağaza ile sıra dışı ve inovatif bir alışveriş deneyimi yaşatmayı amaçlayan LC Waikiki, ayrıca geliri TEGV’e bağışlanan maymun NFT’lerini de bu mağazada sergiliyor. 

Meta Store ile sanal dünyada eğlenceli bir alışveriş deneyimi sunuyoruz
Metaverse kavramının günlük yaşantımızın bir parçası haline geleceğine olan inançla çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirten LC Waikiki Dijital Dönüşüm ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Şerafettin Özer: “Metaverse çalışmalarımızı tamamen içerideki meta ekibimiz liderliğinde yönetmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. LC Waikiki Meta Store’da müşterilerimize keyifli bir dünya hazırlayarak, eğlenceli bir alışveriş deneyimi sunmaya odaklandık. Bunu da zahmetsiz ve güvenli şekilde yapmaları üzere mağazamızı tasarladık. Görsel ve işitsel efektleri tam olarak deneyimleyebilmek oyun bilgisayarlarında veya gerekli donanım özelliklerine sahip bilgisayarlarda mümkün oluyor. Bu sebeple şimdilik çok kısıtlı bir kitleye mağazamızı açıyoruz ve kullanıcılardan alacağımız geri bildirimlerle geliştirmelerimize devam edeceğiz. 

Meta Store’da 3D formatta yer alan tüm ürünlerimiz tamamen kendi bünyemizdeki dijital ürün tasarımcıları tarafından 3D tasarım programı üzerinde geliştiriliyor. Tekstil ve moda dünyasındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir marka olarak, tasarım geliştirme süreçlerimizde üç boyutlu modellemeyi uzun zamandır kullanmamız bu süreçte bize avantaj sağladı. GAN AI ile yapay zeka algoritmalarıyla trendleri analiz ederek desen ve ürün silüeti öneren tasarım çözümleri üretiyor böylece 3D ürün tasarımcılarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz.

Fiziki bir mağazada arkadaşınızla yapacağınız alışverişteki gibi Meta Store alışverişinizde de avatarlarınızı kullanarak aynı etkileşimi oluşturmak daha zengin bir deneyim sağlayacak. Önümüzdeki dönemde Beta sürümünün geliştirmelerini tamamlayarak daha geniş kitlelere Meta Store’u açmak için heyecanlanıyoruz.” dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir