Kurtuluş Eker, Publicis Groupe’dan Ayrıldı

Birçim Öztaşkın’ın Publicis Groupe bünyesinde faaliyet gösteren Leo BurnettPublicis EmilSaatchi & Saatchi ve Voden Genel Müdürü olarak atandığını sizlerle paylaşmıştık.

Birçim Öztaşkın'dan önce bu görevi yürüten ve aynı zamanda MarTech Awards jüri üyelerimizden olan M. Kurtuluş Eker Publicis Groupe’dan  ayrıldığını duyurdu.

M. Kurtuluş Eker Campaign Türkiye'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sizlere kurucusu ve Başkan’ı olduğum Voden ile birlikte eş zamanlı Başkan’ı olduğum Leo Burnett İstanbul, Saatchi & Saatchi İstanbul ve Publicis Emil ajanslarından, aynı zamanda Publicis Groupe yönetim kurulu üyeliğimden resmi olarak tamamen ayrıldığımı bildirmek istiyorum.

2007 yılında dijitali odağına alan bir fikir üzerine inşa ederek kurduğum Voden’i, ortaklarım ve ekibim ile birlikte Türkiye’nin en büyük reklam ajanslarından biri haline getirdikten sonra, yaklaşık 4 yıl önce Leo Burnett Chicago üzerinden Publicis Groupe’a satışını başlatmıştık.

Hisselerimin tamamını devrettikten sonra Publicis Groupe ile birlikte yılın başından beri planladığımız ayrılığı böylelikle gerçekleştirmiş oluyorum.

Çok büyük tecrübeler kazandığım bu süreçte, bize her zaman inanan müşterilerime, beraber yüzlerce başarılı işe imza attığımız sevgili ekibime, özverili iş ortaklarıma ve sizlere, deneyimlerini, bilgilerini, inançlarını, dostluklarını esirgemedikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ben de bundan sonra, 2 exit yapmış tutkulu bir girişimci olarak inandığım yolda, Avrupa ve Türkiye’de halihazırda bulunan kreatif ve teknoloji odaklı şirketlerim için çalışmaya devam edeceğim. Diğer yandan, geleceğimiz olarak gördüğüm start up’lara olan inancım ve yaptığım yatırımlar da hız kesmeden devam edecek.”

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir