KRPT Academy, Blockchain ve Web3 dünyasını merak edenlere kapılarını açtı

Uzmancoin tarafından hayata geçirilen ve birkaç ay önce faaliyetlerine başlayan Blockchain stüdyosu KRPT, Blockchain eğitimlerine başladı.

Blockchain alanında okur yazarlığı ve farkındalığı artırmak amacıyla oluşturulan KRPT Academy'nin bünyesinde, CoBAC Workspace'te düzenlenen yüz yüze eğitimlerin ilki 1 Nisan'da CoBAC Workspace'te gerçekleştirildi.

Eğitim kapsamında katılımcılar, kriptografiden Blockchain teknolojisi ve Blockchain'in tarihi ile felsefesine kadar pek çok konuda bilgi sahibi oldular. Eğitim sonunda katılımcılardan eğitimi değerlendirmeleri de istendi. Yapılan çalışmada yüzde 95 düzeyinde bir memnuniyet oranına ulaşıldı.

KRPT Academy Eğitim Koordinatörü Elif Hamitoğlu, Blockchain'in her geçen gün büyüyen ve gelişen bir alan olduğunu belirterek "İlerleyen zamanlarda daha da farklı gelişmeler yaşanacak. KRPT Academy, kendini geliştirmek ve kariyerini bu alanda ilerletmek isteyen herkes için bir hub olacak. Aldığımız geri dönüşler de doğru yolda olduğumuzu kanıtladı. KRPT Academy'yi sadece Blockchain ile de sınırlı tutmak istemiyoruz. Onun yanı sıra Blockchain sektörünü de besleyecek şekilde, örneğin Zihin Haritalama gibi, katılımcılara hayatın her alanında fayda sağlayacak eğitimler de planlıyoruz." dedi.

Katılımcılara özel ücretsiz NFT'ler
KRPT Academy'nin tüm katılımcıları, eğitimlere özel oluşturulan ücretsiz NFT'lerin de sahibi oluyor. Bu NFT'ler, katılımcılar için bir eğitim kanıtı niteliği taşımakla beraber aynı zamanda hatıra ürünü olarak da işlev görüyor. Ek olarak böylece, katılımcıların Blockchain'i anlamalarına ve keşfetmelerine daha fazla destek de sağlanıyor.

KRPT Academy'de bir sonraki Blockchain 101 eğitimi, 6 Mayıs Cumartesi günü, sınırlı kontenjanla düzenlenecek. Başvurular form üzerinden yapılabiliyor.

Ayrıntılı bilgi ve güncellemelere buradan ulaşabilirsiniz.

Venue Partner: CoBAC Workspace
2020 yılında İstanbul’un tarihî ve kozmopolit semtlerinden Eminönü’nde açılan CoBAC Workspace, "ortak iş, ortak sanat ve ortak kültür" mottosu ile profesyonel iş alanları ve yaşam arasındaki sınırları kaldırmayı, yaratıcılık ve üretkenlik için gerekli fiziksel ve sosyal koşulları sağlamayı hedefle bir ortak çalışma, etkinlik, gelişim ve yaşam alanı olarak hizmet veriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir