Kristal Elma Ödülleri Sahiplerini Buldu

Reklamcılar Derneği (RD) tarafından 1988 yılından beri gerçekleştirilen ve bu yıl 32. kez düzenlenen Kristal Elma Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Pandemi nedeniyle bu yılki ödüller, 24 ve 25 Aralık’ta Kristal Elma sosyal medya hesapları üzerinden açıklandı. 

Kristal Elma’nın tüm kategorilerinde Bölge, Uygulamada Mükemmellik Müzik ve Yapım/Yönetim, Tasarım, Medya ve Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon, Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Basın, Açıkhava, Radyo ve Ses, Eli Acıman Reklam Metni Ödülü, Film, TV ve Sinema, Online Film, Entegre Kampanyalar, Kristal Elma 2020 Özel Kategorisi’ne katılan projeler değerlendirildi ve ödüllendirildi.

https://pazarlamasyon.com/turkiyenin-en-teknolojik-markalarini-arastirmaya-basladik-2/

Kristal Elma’da bu yıl 8 Büyük, 153 Kristal, 123 Gümüş, 97 Bronz ve 4 Seçici Kurul Özel Ödülü olmak üzere toplam 385 ödül verildi. Bu ödüllere ek olarak Kristal Elma’da 2018 yılından itibaren her sene düzenlenen, reklam sektörünün genç tasarımcılarının yarıştığı Shutterstock Designer’s Challenge yarışması ile bu sene 3’üncüsü gerçekleşen ve üniversite öğrencilerine özel düzenlenen Genç Kristal ödülleri de online olarak açıklandı

Kristal Elma’nın 30. yılında başlayan ve her sene o senenin öne çıkan projelerinin sahibi olan 5 markanın belirlendiği Yaratıcılığa Cesaret Veren Markalar duyuruldu. 2020 yılının markaları alfabetik olarak Adidas, Arçelik, Finish, sahibinden.com ve Socrates Dergi oldu.

Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler, bu sene ile ilgili olarak şunları ifade etti:

“Zorlu bir seneyi geride bırakıyoruz. Her zaman olduğu gibi tüm zorluklara rağmen bu sene de yaratıcılığı canlı tutmak ve üretmek için çok çalıştık, sürekli olarak geliştik, dönüştük. Reklamcılar Derneği olarak sektöre desteğimizi en güzel şekilde gösterdik, reklam ve pazarlama dünyasının en olgun yarışması olan Kristal Elma’yı tüm katılımcılar için ücretsiz gerçekleştirdik. Tüm kazanan işleri tekrar tebrik ediyorum.”

https://pazarlamasyon.com/martech-awards-basvurulari-icin-son-20-gun/

Yeni Bir Manifesto 

Bu yıl pandemi nedeniyle işlerin evden yürütüldüğü bir ortamda Kristal Elma, bu seneki konseptini “aklımızı, ruhumuzu koruyan yaratıcılığa” ithaf etti. Sektöre gönül vermiş olan kreatif direktörlerden “Yaratıcılığımı koruyan…..” dedikleri bir cümle ile seçtikleri bir fotoğraf istenerek bir sosyal medya post serisi oluşturuldu.

Online Jüri Deneyimi  

İlk kez online jüri deneyiminin yaşandığı Kristal Elma Yarışması’nda jüri başkanları ve temsil ettikleri kategoriler ise şöyle oldu:  

Emre Kaplan (Film, TV, Sinema & Online Film, Entegre Kampanyalar & Kristal Elma 2020 Özel Kategorisi & Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği), Ergin Binyıldız (Basın & Açıkhava & Radyo & Eli Acıman Reklam Metni), Alemşah Öztürk (Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon), Nüzhet Algüneş (Medya), Özge Güven (Tasarım), Ender Sevim (Uygulamada Mükemmellik Yapım/ Yönetim & Müzik), İlkay Gürpınar (Bölge Yarışması)

Kristal Elma kazananların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir