Kolunuzdaki Geçici Dövme ile Tüm Cihazlarınızı Kontrol Edin!

Kolunuzdaki dövme ile bilgisayarınızı kontrol edebileceksiniz desek ne derdiniz? Microsoft Araştırma Ekibi, Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile beraber vücudunuzu bir arayüz olarak kullanmanıza olanak sağlayan deri üzerinde taşıyabileceğiniz geçici dövmeyi andıran bir sistem üretti. Oldukça şık görünen bu geçici dövmeler istediğiniz zaman mausepad ya da ses ayarlama gibi özellikleri ile kullanılabiliyor.

MIT Media Lab ve Microsoft ortaklığında gerçekleştirilen bu projenin sonucu olarak ortaya çıkan cihazlarınızı kontrol etmenize olanak sağlayan geçici dövmelerde kullanılan güvenli iletken devrelerin oluşturulma aşamasında lazer ile kesme yöntemi kullanılmış. Son zamanların trendlerinden olan flash dövmelere çok benzeyen altın ve gümüş rengindeki bu geçici dövmeler şık görünümü ile de vücudunuzda çip taşıyormuş gibi hissetmenize neden olmuyor. Zaten geçici dövmelerin yapımında kullanılan yaprak altın aynı zamanda çerçevelerde hatta çikolatada bile kullanılan bir madde olduğu için cilt dostu olduğuna güvenebiliyorsunuz. 3_2D-trackpad_visualization-963x644 DuoSkin ismi verilen geçici dövmeyi vücudunuza uyguladığınızda her gün rahatlıkla kullanabileceğiniz güvenli bir materyal yardımıyla wireless iletişim, bilgi görüntüleme ve bilgi işleme gibi üç farklı işlemi kolayca yapabiliyorsunuz. DuoSkin ayrıca kullanıcılarına istediği akıllı cihazlarını kontrol etme (bir trackpad ya da ses açıp kapatma gibi uzaktan kontrol sağlama işlemleri) , bilgi görüntüleme, bilgi saklama gibi özelliklerle beraber NFC çipler yardımı ile uzaktan iletişim ve vücut sıcaklığına göre renk değiştirmesi için termometresi ile beraber geliyor. Daha detaylı bilgi için videosunu aşağıda izleyebilirsiniz: https://vimeo.com/178334883 Giyilebilir teknolojinin gün geçtikçe daha da geliştiğinin en güncel örneğini oluşturan DuoSkin sadece dövme değil aynı zamanda dijital cilt kolyesi de üretmiş. Cilde uygulanan bu kolye ile de kullanıcılar teknolojiyi yakınlarında taşıyabiliyor. Kesinlikle böyle bir dövmeye sahip olmak isterdim! Siz ne dersiniz?    
Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir