Klein Vision, Uçan Arabasını Gelecek Yıl Piyasaya Sürmeyi Amaçlıyor

Ağustos ayında sizlerle Japonya'da uçan arabaların artık gerçek olacağına dair haberimizi paylaşmıştık. Japonya’nın en yeni uçan araba girişimlerinden biri olan SkyDrive, 100 km hıza ulaşabilen, onlarca kilometre menzile sahip, yaklaşık bir araba büyüklüğünde olan iki kişilik şık bir uçan araba üretmişti.

Şimdi de uzun yıllardır hem havada hem karada kullanılabilen bir araba geliştirmeye çalışan Prof. Stefan Klein ve kendisinin kurucusu olduğu Slovak şirket Klein Vision, bu hayale ulaşmaya çok yakın.

https://pazarlamasyon.com/japonyada-ucan-arabalar-gercek-oluyor/

Klein Vision, 3 dakikadan daha kısa bir sürede bir arabadan bir uçağa dönüşebilen uçan arabasını önümüzdeki yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Slovak şirket tarafından ''Air Car'' ismi verilen taşıt, havacılık sertifikalarını tamamlayabilmek için 50 saatlik test uçuşlarına şimdiden başladı.

https://www.youtube.com/watch?v=QAnIjwwzupI&feature=emb_logo

1.100 kilogram ağırlığında olan araç, iki yolcu kapasitesine sahip ve 200 kilograma kadar da yük taşıtabiliyor. Ancak şirket şimdilik BMW motorununa sahip olan AirCar aracını ileride, en yüksek hava hızına ulaşabilmek için Güney Afrika'da başlatılan ve yeni bir girişim olan Adapt Airmotive'in sertifikalı bir uçak motoruyla değiştirmeyi planlıyor.

Kariyer
L'Oréal Pazarlama Müdürü Ayşe Nur Dağgeçen: "Maybelline New York ve Watsons işbirliğiyle makyajın kuralları yeniden yazılıyor"

L'Oréal Pazarlama Müdürü Ayşe Nur Dağgeçen ile Maybelline New York Watsons işbirliği kapsamında hayata geçen "Break Free" kampanyası ile ilgili sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir