KitKat'ın Origamiye Dönüşen Ambalajı

Neredeyse her hafta çevreyle ilgili haberleri sizlerle paylaşıyoruz. Sanayileşmenin artması ve bunun bir getirisi olan plastik kullanım oranının artması, bazı işletmelere duyar kazandırdı. Dünyanın önde gelen paketlenmiş gıda üreticisi Nestle de bu yolda değişik bir adım attı.

Ambalajının yüzde 100'ünü geri dönüştürülebilir ya da yeniden kullanılabilir hale getirmek için imza attığı anlaşmaya ek olarak, şirket dünyanın ilk geri dönüştürülebilir kağıt şeker sarma makinesini icat etti ve kakao çekirdeklerini tam olarak kullanarak şekersiz çikolataları tatlandırmak için bir teknik buldu. Şimdilerde ise kendi ürünü olan KitKat'ın ambalajında bir değişikliğe gidiyor.

Çoğu zaman satın aldığımız bir ürünü tükettikten sonra elimizde kalan ambalajına çeşitli şekiller veririz. Bu düşünceden yola çıkmış olacak ki Nestle de popüler ürünü KitKat için benzer bir çalışma yapmış.

Nestle Japonya, Eylül ayında büyük boyuttaki KitKat ürününün parlak plastik ambalajlarını mat kağıt ile değiştiriyor. Marka aynı zamanda bu işlemiyle kullanıcılarını bir hobiye de davet ediyor. Satın alınan KitKat ürünü tüketildikten sonra ambalajından bir origami yapmak mümkün çünkü.

Aynı zamanda Nestle Japonya, bu uygulamaya geçiş yaparak her yıl 380 ton plastik tasarrufu sağlayabileceğini söylüyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce faydalı olduğu kadar yaratıcı bir çalışma mı?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir