Nestlé'nin sevilen çikolatası KitKat, 85. yıl dönümünü kutlamak için her zaman kullandığı sloganını şimdilik bir kenara kaldırıyor ve halktan markanın tanınmış sloganına geçici bir alternatif bulmalarını istiyor.

Wunderman Thompson tarafından oluşturulan küresel bir kampanya ile KitKat, Facebook, Instagram ve Twitter’da #ABreakForHaveABreak etiketiyle geçici olarak kullanılacak yeni sloganını arıyor. 10 gün sürecek olan kampanya ile hayranlarından her güne yeni bir slogan yaratmalarını istiyor. KitKat ayrıca hayranların fikirler bulmasına yardımcı olmak Slogan-Matic 3000 adını verdikleri online bir slogan bulucu site bile hazırladı.

https://www.youtube.com/watch?v=rR5EiVTIliw

En iyi slogan Kitkat yetkilileri ve J. Walter Thompson'ın eski başkanı Jeremy Bullmore tarafından seçilecek. Kitkat, sloganı bulan kişiye iki kişilik tüm masrafları karşılanmış 85 saatlik lüks bir otel tatili hediye edecek. Aynı zamanda yeni slogan bulma sırasında hali hazırda devam eden diğer kampanyalarını ve pazarlama çalışmalarını duraklatmayan şirket, bu kampanyanın sadece eğlenceli bir kampanya olduğunu da dile getirdi.

Nestlé'ye tarafından 1935'te Chocolate Crisp olarak tanıtılan Kitkat'ın ikonik sloganı ''Bir ara ver (Have a break)'' sloganı 1957'de J. Walter Thompson metin yazarı Donald Gilles tarafından yazılmıştı. Marka o zamandan beri küçük farklılıklarla bu sloganı devam ettiriyordu. Hatta Türkiye'de bu slogan ''KitKat, Molana Tat Kat'' olarak değiştirilmişti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir