Kiğılı Türkiye'nin ilk canlı meta defilesini gerçekleştirdi

Kiğılı, holografik NFT defilesinin ardından Türkiye'nin ilk canlı meta defilesini gerçekleştirdi.

Bir süre önce metaverse dünyasına Tomorrow koleksiyonuyla adım atan erkek giyim markası Kiğılı, Holografik bir NFT defilesiyle, giyilebilir NFT parçalarını da ilk kez görücüye çıkarmıştı.

kiğılı-nft

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, oluşturulan koleksiyonla ilgili, "Son dönemdeki teknoloji yatırımlarımızın ardından ‘Yarın için bugünden’ diyerek Tomorrow koleksiyonumuz ve NFT parçalarımızı oluşturduk. Erkek giyiminde yeni bir dönemi başlatacak özel parça ve tasarımlarımız için uzun süreli bir çalışma gerçekleştirdik. Değişen dünyaya ayak uydurmak ve hatta önüne geçerek yenilikler üretmeye değer veren bir marka olmanın verdiği sorumlulukla Tomorrow koleksiyonumuz ve giyilebilir NFT parçalarımızla yarınlara imzamızı bugünden atıyoruz." açıklamasında bulunmuştu.

Türkiye’nin ilk canlı meta defilesi!
Yakın zaman önce ise Kiğılı, Türkiye için metaverse alanında bir ilke imza attı. Türkiye’nin ilk canlı meta defilesini gerçekleştiren marka, kendisi için özel olarak hazırlanan meta-defile alanında 2022-2023 sonbahar-kış koleksiyonunu meraklılarıyla buluşturdu. Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem ve Kiğılı CMO’su İlkay Keleş'in gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından katılımcılar defileyi kendi yarattıkları avatarları ile takip ettiler.

kiğılı-nft-3

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, Türkiye’nin ilk canlı meta defile etkinliğini gerçekleştirmekten gurur duyduğunu belirterek “Kiğılı olarak perakendenin 10 yıl sonra varacağı noktayı teknolojik olarak şimdiden zorluyoruz. Bugün geldiğimiz nokta aslında bunun en önemli kanıtı. Ürün tasarımlarının yanı sıra görsel dünya tasarımlarına da önem verdiğimiz meta defilemiz için ekibimizi daha da büyüttük. Kiğılı olarak geleceği şekillendiren yatırımlarımız sayesinde trendleri kendi çizgimizle yorumluyoruz. Web 3.0’a Türkiye’nin ilk giyilebilir NFT’leriyle giriş yapmıştık, şimdi ise meta defilemiz ile devam ediyoruz. Çok yakın zamanda meta dünyasında ilk mağazamızı açacağız ve bu mağazamız, markamızın ürün tanıtımı ve satışı, modaya olan tutkusu, gelecek vizyonu ve sürdürebilir yaşam misyonunu ortaya koyacak. Bunun yanı sıra ilerleyen süreç içinde kullanıcılara gerçek hayatta çeşitli sürprizler, faydalar ve hediyeler sağlayacak özel bir oyunu hayata geçireceğiz. Bu oyunu konum tabanlı AR oyun olarak kurguluyoruz ve ana odağında ise tabii ki NFT parçalar olacak” açıklamasında bulundu.

kiğılı-nft-2

Meta defilesinde konuşma yapan Kiğılı CMO’su İlkay Keleş, konuyla ilgili “Kiğılı markası olarak ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Mayıs ayında Türkiye’nin ilk giyilebilir NFT parçalarını holografik defileyle tanıtıp, meta evrene ilk adımımızı atmıştık. Bugün de Türkiye’de ilk kez gerçek dünya ve meta evreni birleştirdiğimiz defile ile yepyeni bir deneyim yaşadık. İlk kez canlı bir model meta evreninde podyuma çıktı. Yani kurgusal bir evrenle gerçek dünyanın dinamiklerini birleştiriyor ve sanal dünyaya Kiğılı’nın kodlarını entegre ediyoruz. Sonbahar – Kış koleksiyonumuzla sadeliği yansıtan, stil ve konforu birleştiren tasarımlarla yeni ‘rahat şıklık’ kavramını vurguladık. Akıllı, uzun ömürlü ve sürdürülebilirliğe odaklanarak oluşturduğumuz koleksiyonumuz; yeni dünyaya ayak uyduran, spor, şık ve rafine tarzda beğenilere sahip erkekler için yeniden yorumlandı. Değişmeyen şey ise Kiğılı kalitesi, şıklığı ve rahatlığı oldu. Bugünün hızla değişen dünyasında dinamik bir erkek giyim markası olarak, kendimizi yalnızca koleksiyon bazında değil; dijital dönüşüm ve teknoloji konularında da geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir