Kiğılı Talks ‘New Discoveries Day’ Konuşmacılarını Tanıyalım

9 Ocak 2020‘de Zorlu PSM Sky Lounge‘da üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Kiğılı Talks’un bu seferki temasının ‘New Discoveries Day’ olacağını sizlerle paylaşmıştık.

Kiğılı Talks'un ilk buluşması ‘New Gen Publishers Day’de FutureBright Yönetici Ortağı Akan Abdula ve Trend Avcısı M.Serdar Kuzuloğlu'nu ağırlamıştık. İkinci buluşmamız ‘Entrepreneurship Day’in panel şeklinde gerçekleşen ilk oturumunda Netlog Başkan Yardımcısı Gökalp Çak, Blueground Kurucu OrtağıKurtuluş Cumhur Korkmaz ve iyzico’nun CEO’su/kurucusu Barbaros Özbuğutu'yu, etkinliğin ikinci oturumunda ise konuşmacı ve yazar Bora Özkent'i Kiğılı Talks sahnesinde ağırladık.

Yeni şeyleri keşfetmek adına hayatlarında yepyeni sayfalar, uzak denizlere yelken açanları ağırlayacağımız ‘New Discoveries Day' iki oturumda gerçekleşecek. Kiğılı Talks'un üçüncü buluşması olan ‘New Discoveries Day'de Accenture Dijital İş Entegrasyonu Yöneticisi Olcayto Cengiz ve SAP Ortadoğu Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal bizlerle olacak. Şimdi gelin konuşmacılarımızı birlikte daha yakından tanıyalım...

Olcayto Cengiz

Olcayto Cengiz'in 1996 yılında başladığı kariyeri 2004 senesinde -sonradan Türkiye’nin ilk reklam bloglarından sayılacak- “İyi fikir!” reklam ve pazarlama blogunu açması ile yön değiştirmeye başladı.

2008 senesine kadar dijital ile geleneksel reklamı çalıştığı ajanslarda birlikte yürüten ve pek çok markaya dijital marka danışmanlığı veren Olcayto Cengiz, 2009 senesinde Türkiye’de sosyal medya ve dijital pazarlama kavramlarını değiştiren ajanslardan olan Promoqube’un ilk ekibinde görev aldı.

Promoqube’de başlayan dijital yolculuğunu ulusal ve uluslararası ajanslarda devam ettiren Cengiz, start-up’lara verdiği danışmanlıkların sonucu olarak 2016 senesinde Manajans/J.Walter Thompson’da yürüttüğü dijital yaratıcı yönetmenlik görevinden ve ülkesinden ayrılıp Berlin’e taşındı. Almanya’da bir oyunlaştırma start-up'ında yaratıcı yönetmen olarak yeni bir defterin sayfalarını yazmaya başlayan Cengiz hali hazırda markalara yaratıcı iletişim danışmanlığı yapmakta ve Accenture’da dijital iş entegrasyonu yöneticisi olarak görev almaktadır.

Erdem Aksakal

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Haberleşme Mühendisliği (2002) eğitimi gören Erdem Aksakal, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamladı (2009). Mezuniyeti sonrası Vestel’de ve Ericsson’da teknik birimlerde çalıştı. Ericsson’da 22 ülkeyi kapsayan Ortadoğu Bölgesinde Pazarlama ve Strateji Yöneticiliği yaptı.

Çalışmaya hayatının ortasında, fırsat bulduğu her konuda yazmaya da devam etti. BAL’ın Elli Yılı (2005), Ekşi Öyküler (2007), 80’lerde Çocuk Olmak (2010), Olimpos Öyküleri (2010), 90’lar Kitabı (2012), Asla Yalnız Yürümeyeceksin (2012), K. (2013) kitaplarında öykü ve denemeleri yayınlandı. Beyaz Yakalıların hayatını anlattığı “Mezeleri Güzel” kitabı 2016’da yayınlandı. Kitabı kısa sürede 7. baskısını yaptı.

5 yılı aşkın süredir SAP Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak çalışmaya devam etmektedir. OT, Digital Age, Evrensel Kültür dergilerinde kent yaşamı, teknoloji, beyaz yakalılar konularında yazılar kaleme almakta; bir yandan da Bilgi Üniversitesi’nde İşletme alanında doktora düzeyindeki akademik çalışmalarını sürdürmekte, birçok kurumda eğitim ve seminerler vermektedir.

Olcayto Cengiz ve Erdem Aksakal'ı ağırlayacağımız Kiğılı Talks'un üçüncü buluşması ‘New Discoveries Day’e hemen buradan ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir