KIA, Yeni Rio ile Küçük Arabaların Büyük Şeyler Yapabileceğini Kanıtlıyor!

Yeni bir araç satın alırken beklentileriniz tam olarak ne olur bilemiyoruz ama KIA’nın en beğenilen modellerinden birisi olan, Rio müzisyenler için yeni bir enstrüman haline dönüşürken küçük arabaların büyük şeyler yapabileceğini kanıtlayan reklam filmi ile radarımıza takıldı.

2018 model Rio için hazırlanan 90 saniyelik reklam filmi, bugüne kadar arabaların bilinen işlevlerine odaklanan reklam filmlerinden oldukça farklı bir boyutta. Çünkü bu sefer araba teknik özellikleri ile değil, beklenmedik bir şekilde sanatçıların elinde bir enstrüman olarak sahnede.

Müzisyenler, Dj’ler ve perküsyon sanatçılarından oluşan bir müzik grubunun klasik çatı performanslarının tam ortasında olan Rio, reklam filminde ana müzik enstrümanı olarak kullanılıyor.

‘Güzel şeyler küçük paketlerde gelir’ mottosuna sadık kalınarak çekilen reklam filminin yönetmeni ise prodüktör ve müzisyen Julian Smith. Ee yönetmen müzisyen olunca araçta kapıları, torpido gözü, bagaj kapağı, sinyalleri, silecekleri, motoru ve tahmin edileceği üzere kornası ile güzel bir müziğin ana teması olmayı başarıyor. Reklam filminin 90- 60 ve 30 saniyelik versiyonları bulunuyor.

‘Küçükler büyük şeyler yapabilir’  (‘Small Can Do Big’) temalı kampanya kapsamında medya ile beraber, Spotify ve Snapchat gibi dijital medya işbirlikleri de yapılmış. Önyargıları bir kenara bırakıp daha büyüğünü hayal etme ana fikrine sadık kalınan kampanya da yeni Rio genç ve inovatif ruhu temsil ediyor.

Amerika’nın en genç araba şirketlerinden olan Kia yeni Rio ile satın almak isteyenlere kendi klasmanında olan arabalardan çok daha fazlasını verebileceğini kanıtlamayı ve genç tüketiciyi kendi tarafında çekmeyi hedefliyor.

Ana akım araba reklamlarından tamamen farklı bir kafada çekilen reklam filmi ise aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=XuIq41EHCiA

Ne dersiniz, oldukça eğlenceli olmuş değil mi?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir