KFC Türkiye'de Üst Düzey Atama

30 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren; 30 ildeki 150 restoranında, 3000’den fazla çalışanı ile misafirlerine hizmet veren KFC Türkiye’nin yeni Operasyon Direktörü Bilal Çelik oldu. Üst yönetim tarafından gerçekleştirilen atama ile 1 Şubat tarihi itibariyle görevine başlayan Çelik, KFC Türkiye’nin tüm operasyon süreçlerini ve ekiplerini yönetecek.

Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olan Bilal Çelik, Avustralya’da Edith Cowan Üniversitesi’nde tamamladığı MBA programının ardından aynı üniversitede muhasebe eğitimi almıştır. 20 yılı aşkın kariyerinde yurtdışında ve Türkiye’de yiyecek içecek sektöründe görevlerde bulunmuş, ekipler yönetmiştir.

Avustralya’da Italian Express firmasında Restoran Müdürü olarak başladığı iş hayatını yine yurt dışında Alto’s Pizza and Pasta House’ta Operasyon Müdürü olarak sürdüren Çelik, Türkiye’ye döndükten sonra Tike Restoran’da Operasyon ve Bayilik Denetim Müdürlüğü görevini yürütmüş, sonrasında Dominos Pizza’da Franchise Yöneticisi ve Özsüt’te Bayilik Operasyonları ve Satış Müdürü olarak çalışmıştır. 2014 yılında Yum! bünyesine Pizza Hut Ülke Operasyon Direktörü olarak katılan Bilal Çelik, 2017 yılında Pakistan, Lübnan, Irak ve Ürdün operasyonlarını devralmıştır. Çelik, KFC Türkiye’ye katılmadan önce McDonald’s’ta Operasyon Müdürü olarak görev almıştır.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir