KFC Türkiye: "İzleyenlere "Al geldi"

KFC Türkiye'nin yeni reklam filmi yayında.

KFC Türkiye'nin yeni reklam kampanyasında ürün odaklı çekimler öne çıkıyor. Kampanya kapsamındaki dört ayrı reklam filmi, aniden gelebilecek KFC yeme isteklerine vurgu yapıyor.

Müşteri iç görülerinden yola çıkılarak hazırlanan kampanya filmlerinde; günlük rutinler esnasında bir anda gelen KFC yeme isteği ele alınıyor. Ulaşılana kadar akıllardan çıkmayan ve izleyicilerin iştahını kabartan KFC lezzetlerinin başrolde olduğu filmler TV ve dijital platformlarda yayına girerken, radyo ve açık hava reklam alanlarında da destekleniyor.

Pazarlama stratejilerinin kalbine müşteri iç görülerini konumlandırdıklarını belirten KFC Türkiye CMO’su Özkan Özyavuz; yeni kampanyaları için “Tüketici araştırmalarımızda müşterilerimizin vurguladığı ayrıştırıcı lezzetimizi tüm kampanyalarımızda çok duyulu şekilde ele alarak sektörde lezzetimiz gibi iletişim ve pazarlama stratejimizle de ayrışmayı başardık. Hedef kitlemiz tarafından sevilen ve marka skorlarına direkt yansıyan samimi iletişim tonumuzun bizimle bütünleştiğini görüyoruz. Bir önceki kampanyamızda lezzetten kendini kaybedenleri görürken bu kez aniden gelen KFC yeme isteği ile olduğu yerde kalan lezzet tutkunlarına şahit oluyoruz. Günün hangi saati, ne zaman geleceği belli olmayan ve aniden gelen bu isteğin sık sık yaşandığını sosyal medya etkileşimlerinde de gördük. Blab’ın tasarladığı, kampanyanın gücünü aldığı “Al Geldi” söylemi sayesinde, aşina olduğumuz bu anı sahiplendiğimiz için mutluyuz” dedi.

Künye

Reklamveren: KFC Türkiye (İŞ Gıda)

CMO: Özkan Özyavuz

Pazarlama Müdürü: Aslı Gazioğlu

Dijital Pazarlama Müdürü: Halil Söyler 

Kıdemli Marka Uzmanı: Ayşenur Demir

Dijital Pazarlama Kıdemli Uzmanı: Anıl Güneş

Pazarlama Uzmanı: Almira Sepet

Dijital Pazarlama Uzmanı: Alihan Balkan 

Reklam Ajansı: BLAB İstanbul

Yapım Şirketi: HANN Yapım

Oyuncu: Gamze Güzel, Ekincan Ateş, Zeynep Er, Kubilay Karaburçak, Yağmur Abbasoğlu, Furkan Kemal Atay, Sinan Gülşen

Seslendiren: Serkan Keskin

Yönetmen: Duygu Güzelmeriç

Görüntü Yönetmeni: Alican Akgün 

Post Prodüksiyon: Bando 

Müzik: 3K1A

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir