KFC, İlişki Simülasyonu Türünde Bir Video Oyunu Çıkarıyor

  • KFC, 24 Eylül'de ilişki simülasyonu türünde, ücretsiz bir video oyunu çıkaracak. Video oyun platformu Steam'de listelenen oyunun ismi, "I Love You Colonel Sanders! A Finger Lickin’ Good Dating Simulator".
  • Oyunda genç bir Albay Sanders (KFC'nin kurucusu ve marka yüzü) ile birlikte öğrenim görmekte olan ve gelecek vaadeden bir gastronomi öğrencisini oyuncuların kontrolüne verecek ve oyuncular, Albay Sanders ile flört edebilecekler.
  • Oyuncular bir yandan arkadaşlık ilişkilerini ve aşk hayatlarını etkileyecek kararlar verirken bir yandan da başarılı bir şekilde okullarını bitirmeye çalışacaklar.
  • İlgili Yazı: KFC, "FCK" Reklamıyla Ciddi Bir PR Krizini Nasıl Aştı?

Büyük markaların sık sık dikkat çekici pazarlama kampanyalarını hayata geçirdiklerine şahit oluyoruz. Ancak zaman zaman bu kampanyalardan bazıları, alışılmışın dışında olmalarından ötürü diğerlerinden daha fazla öne çıkıyorlar. İşte fast food restoran zinciri KFC, tam olarak böyle bir kampanyayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

KFC, 24 Eylül'de ilişki simülasyonu türünde bir video oyunu çıkaracak. "I Love You Colonel Sanders! A Finger Lickin’ Good Dating Simulator" şeklinde oldukça uzun bir isme sahip olan bu oyun, dünyanın en büyük video oyun platformu olan Steam'de geçtiğimiz salı günü listelendi. Bir KFC yetkilisinin video oyunları odaklı haber sitesi Polygon'a yaptığı açıklamaya göre, oyun ücretsiz olacak. Ki zaten pazarlama amacıyla piyasa sürülen bir oyunun ücretli olması, pek de mantıklı bir hareket olmazdı.

Oyunun Steam sayfasında belirtilene göre, "I Love You Colonel Sanders! A Finger Lickin’ Good Dating Simulator", genç bir Albay Sanders (KFC'nin kurucusu ve marka yüzü) ile birlikte öğrenim görmekte olan ve gelecek vaadeden bir gastronomi öğrencisini oyuncuların kontrolüne verecek. Oyunculara Albay Sanders ile flört etme imkanı sunulan video oyununda, oyuncular bir yandan arkadaşlık ilişkilerini ve aşk hayatlarını etkileyecek kararlar verirken bir yandan da başarılı bir şekilde okullarını bitirmeye çalışacaklar. Hatta oyuncular, başarılı olurlarsa Albay Sanders ile iş ortağı bile olabilecekler. Bunların yanı sıra ana karakterin haricinde 9 karakterin yer alacağı bu ilginç video oyununda gizli bir son, gizli tarifler, yemek pişirme savaşları, şirin minyatür yemekler ve daha fazlası bulunacak.

Hiç şüphesiz bu video oyunu, fast food restoran zincirinin bu zamana dek hayata geçirdiği en sıra dışı kampanyalardan biri konumunda. Ancak bu KFC'nin video oyun dünyasına yönelik olarak yaptığı ilk hamle değil. Geçtiğimiz yılın ağustos ayında şirket, "KFC Gaming" adlı video oyun odaklı bir Twitter hesabı açmıştı. Bu sosyal medya hesabından video oyun dünyasıyla ilgili esprili paylaşımlar, çeşitli oyun turnuvalarıyla ilgili duyurular ve hediye çekilişleri yapılıyor.

https://youtu.be/cNQxsTKpFtw

Sanırım KFC'nin bu son hamlesiyle, son yıllar niş bir kitle olmaktan çıkan oyuncuların dikkatini çekmeye çalıştığını söyleyebiliriz. Ki bu durum, hiç de şaşırtıcı değil. Çünkü son dönemde video oyun dünyasıyla direkt olarak alakalı olmayan pek çok marka, oyunculara yönelik kampanyalar yapıyor. Bu konuda başka bir fast food restoran zinciriyle ilgili yakın geçmişten bir örnek verecek olursak, Burger King İspanya, 2017 yılında Sony PlayStation ile iş birliği yaparak PlayStation 4 oyuncularının oyun içinden yemek siparişi verebilmelerine imkan tanıyan bir hizmeti kullanıma sunmuştu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir