KFC'den gizemli reklam

KFC, yeni reklam kampanyasını logosunu ve adını kullanmadan hazırladı. Yalnıca tavuk görselinden ve çeşitli sloganlardan oluşan reklam kampanyasının KFC tarafından yürütüldüğü ise müşteriler tarafından anlaşıldı.

KFC'nin yeni kampanysı günümüzde artık neye inanacaımızı şaşırmışken güvenilebilir bir alan yarattığını vurguluyor. Bu güvenilir alan ise KFC'nin tavukları oluyor. 

Kampanya büyük bir gizemle bir hafta kadar markasız olarak başlatıldı. Bir haftalık gizemli teaser etkinliğiyle başlayan bu ilginç kampanya yaratıcı ipuçları barındırıyordu. Şifreli, insanın içini tırmalayan tanıtımlar, tavuğun simgesi olan KFC'den geliyordu.

KFC'nin Pazarlama Müdürü Kate Wall tanıtımlarla ilgili şunları söyledi: “Şimdiye kadarki en büyük marka kampanyamıza hazırlanırken entrikanın gücünü yakalamayı umuyoruz. KFC'nin imzasını taşıyan markasız etkinlik, özellikle KFC hayranları arasında sohbeti teşvik etmek için tasarlandı." Mother'ın Kreatif Direktörü Martin Rose şunları ekledi: “Birleşik Krallık'ın en ikonik markalarından biri olan KFC'nin oldukça sadık bir takipçi kitlesi var. Tavuk severlerden oluşan bu kadar büyük bir hayran kitlesi varken, Believe in Chicken ile onların tutkusunu ön plana çıkarıyoruz.”

Birleşik Krallık çapındaki açık hava medyası, markanın imzası olan kırmızı ve siyah paletindeki çarpıcı ikonografinin yanı sıra "bitkilere güvenin, baharatlara inanın" ve "orijinaline inanın" gibi ilgi çekici mesajlara yer verdi. Bununla birlikte devasa bir KFC alanı oluşturuldu. Bu alanla Gatwick Havalimanı'nda Birleşik Krallık'a gelen turistler, iniş yaparken uçuş yolunun altında 260 ft'lik bir tavuk görecekler.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir