KFC'den bitki bazlı kızarmış tavuk

KFC, bitki bazlı kızarmış tavuklarını ABD'de piyasaya sürüyor.

Beyond Meat işbirliği ile geliştirdiği kızarmış tavukları ABD'de piyasaya sunmaya hazırlanan KFC, yeni ürününe "Beyond Fried Chicken" adını verdi.

Çevre dostu bu ürün için uzun süredir çalışamlar yapan KFC ve Beyond Meat, ürünü ilk kez 2019 yılında Atlanta'daki bir KFC restoranında test etmişti. Şimdi ise ABD'de satışa sunulacak olan vegan ürünlerin, KFC'nin ikonik kızarmış tavuğuyla aynı lezzete sahip olduğu söyleniyor. 

Konu ile ilgili olarak KFC ABD Başkanı Kevin Hochman"KFC'nin kızarmış tavuğunun lezzeti, Beyond Fried Chicken'da fazlasıyla bulunuyor." açıklamasında bulundu. Aynı zamanda Hochman ürünün, daha az hayvansal bazlı protein yemek isteyen ancak vegan veya vejeteryan olmayan müşteriler için olduğunu söyledi. Beyond Fried Chicken’ın reklam kampanyasında ise Amerikalı YouTuber Liza Koshy yer alacak.

Beyond Meat aynı zamanda fast food devlerinden biri olan McDonald's ile de bir işbirliğine sahip. İşbirliğinde McDonald's'ın popüler McPlant'ında Beyond Burger bulunuyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir