KFC, Bird Box Filmi Üzerinden Reklam Yaptı

  • Fast food restoran zinciri KFC, sosyal medyada hızla yayılan "Bird Box Challenge" akımına bir reklam kampanyasıyla dahil oldu.
  • KFC Singapur tarafından Facebook'ta paylaşılan ve filmin reklam afişinin temel alınarak hazırlanan reklam görselinde, Sandra Bullock'un kucağında ağzına kadar tavuk parçacıklarıyla dolu bir KFC kovası yer alıyor.
  • KFC'nin tavuk kovasının "Bird Box" olarak isimlendirildiği bu reklam kampanyasının sloganı ise netti: "İhtiyaç duyduğunuz tek #BirdBox."
  • İlgili Yazı: KFC, "FCK" Reklamıyla Ciddi Bir PR Krizini Nasıl Aştı?

Dün yayımladığımız bir haberde sizlere Netflix'in Bird Box isimli filmi nedeniyle başlayan ve insanları gözleri bağlı bir şekilde çeşitli görevleri tamamlamaya çalıştıkları "Bird Box Challenge" isimli meydan okuma akımından bahsetmiştik. Sandra Bullock'un başrolünde rol aldığı dram ve gerilim türündeki filmde, görüldüğü takdirde insanları intihara sürükleyen şeytani bir varlıktan korunmak için ana karakterimiz Malorie ve iki çocuğu, filmin önemli bir bölümünde gözler bağlı bir şekilde hareket ediyorlardı.

https://pazarlamasyon.com/sosyal-medya-pazarlama/netflixin-bird-box-filmi-bir-meydan-okuma-akiminin-baslamasina-neden-oldu/

Zaman zaman tehlikeli boyutlara varabilen bu meydan okuma akımına fast food restoran zinciri KFC de bir reklam kampanyasıyla bir nevi dahil oldu. KFC Singapur tarafından Facebook üzerinde paylaşılan ve kıyamet sonrası bir dönemde geçen filmin reklam afişinin üzerinde oynamalar yapılarak meydana getirilen bu reklam görselinde, KFC'nin tavuk kovası, "Bird Box" olarak isimlendirildi.

Orijinalinde Sandra Bullock'un hayat verdiği ana karakter Malorie'nin bir sandalda kürek çektiği görselin KFC versiyonunda ise üst taraftaki KFC logosunun yanı sıra, Sandra Bullock'un kucağında yer alan ağzına kadar tavuk parçacıklarıyla dolu KFC kovası dikkat çekiyor. Bununla birlikte bu görselin açıklama kısmında ise tehlikeli meydan okumalara göndermede bulunan, şu dikkat çekici slogan yer alıyor:

"İhtiyaç duyduğunuz tek #BirdBox."

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir