Kendi GPT'nizi nasıl oluşturabilirsiniz?

OpenAI; cihazların nasıl kurulacağı, sorunların nasıl giderileceği konusunda yol gösterecek bir teknik destek danışmanı da dahil olmak üzere bir seri yayınladı.

Geçtiğimiz ay düzenlenen OpenAI konferansında CEO Sam Altman, bizim adımıza bir dizi görevi yerine getirebilecek yapay zekâ sistemlerinden bahsetti. Altman, "Eninde sonunda bir bilgisayardan ihtiyacınız olanı isteyeceksiniz ve o da tüm bu görevleri sizin için yapacak" diyerek şirketin bir sonraki hamlesini duyurdu: "Kişisel GPT'ler." Yalnızca ChatGPT Plus kullanıcılarına sunulan GPT'ler, OpenAI'nin ünlü sohbet robotunun özelleştirilebilir versiyonları her şekil ve boyutta mevcut.

OpenAI; cihazların nasıl kurulacağı, sorunların nasıl giderileceği konusunda yol gösterecek bir teknik destek danışmanı da dahil olmak üzere bir seri yayınladı. Bu serinin içerisinde amacı "neşe saçmak ve yeni yıl hediyesi bulmaya yardımcı olmak" olan bir Noel Baba GPT'si bile var. Bunların yanında kullanıcılar kendi GPT'sini dilediği gibi kendi özel ihtiyaçlarına yönelik oluşturabilir, tercihlerine göre oluşturdukları GPT'leri gizli tutabilir veya diğer kullanacılara da hizmet etmesi için yayınlayabilirler. Ancak şirketin gelirini aracın en popüler sürümlerini geliştiren kişilerle paylaşacağını bildirirsek tasarladığınız GPT'leri gizli tutma fikri sizden hızla uzaklaşabilir.

Peki kendi GPT'nizi nasıl oluşturabilirsiniz? Kendi kişiselleştirilmiş yapay zekânızı oluştururken uygulama, GPT'nin nasıl davranmasını istediğinizle ilgili sorular soruyor. Profesyonel mi yoksa gündelik bir ton mu olmasını istiyorsunuz? Eğer kendinize bir eğitmen oluşturmak istiyorsanız pratik örneklerle etkileşimli bir yaklaşım benimsemesini mi yoksa teorik anlatıma odaklanmasını mı istersiniz?.. Ayrıca GPT'nizi oluştururken, ilerlemesini test etmek isterseniz ona sorular sorabilirsiniz. GPT'nin nasıl davranmasını istediğinizle ilgili soruları yanıtlamayı tamamladığınızda, aracın kendisi için oluşturduğu talimatları görmek üzere "Yapılandır" sekmesine gidebilir ardından kendi iyileştirmelerinizi yapabilirsiniz.

Kişisel GPT'nizden erişmesini istediğiniz belgeleri yükleyerek ona ekstra bilgi sağlayabilirsiniz. Örneğin, çalışanların şirketinizin insan kaynakları politikalarıyla ilgili sorularını yanıtlayabilecek bir sohbet robotu oluşturmak istediğinizi varsayalım. Bu politikaları GPT'nin bilgi kaynağı olarak yükleyebilir ve GPT'ye yanıtları oradan alması talimatını verebilirsiniz. Son olarak, GPT'niz için eylemler oluşturabilirsiniz. Örneğin e-postanız veya takviminizle etkileşime girmesine izin vererek dijital bir asistan oluşturabilirsiniz

Hızla gelişmekte olan yapay zekâ, bizlere hizmet etmekte dur durak bilmiyor. Öyle ki ne oluşturacağınıza dair tek sınırlandırma sizin hayal gücünüz. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir