Jeff Bezos; Nike, McDonald's ve Starbucks Gibi Devlerden Daha Değerli

Bildiğiniz gibi e-ticaret devi Amazon'un kurucusu olan Jeff Bezos, dünyanın en zengin insanları listesinde uzun süredir zirveye oynuyor ve servetini her geçen gün katlıyor. Business Insider'ın paylaştığı habere göre ise ünlü iş adamının kişisel servetinin değeri an itibarıyla Nike, McDonald's ve Costco gibi pek çok dev şirketin piyasa değerlerini geride bırakmış durumda.

https://pazarlamasyon.com/jeff-bezosun-1999da-yaptigi-ve-dogru-cikan-8-tahmin/

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, Amazon'un hisse senedi fiyatı bu yıl içerisinde %65 arttı ve bu artış, dün itibarıyla Jeff Bezos'un servetinin 186 milyar dolara yükselmesini sağladı. Bezos, şu anda yaklaşık olarak 55,5 milyon Amazon hissesine sahip, ki bu da kendisinin şirketin %11,1'ine sahip olduğu anlamına geliyor. Amazon hisseleri, Bezos'un servetinin büyük çoğunluğunu oluşturuyor.

Şu anda dünyanın en zengin adamı olan Jeff Bezos, kağıt üzerinde 122 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Nike'tan, 143 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan McDonald's'tan ve 145 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan perakende şirketi Costco'dan daha değerli.

https://pazarlamasyon.com/dunyanin-en-zengini-bir-kez-daha-jeff-bezos-oldu/

Ayrıca Bezos; sahip olduğu kişisel servetiyle Oracle (176 milyar dolar), Salesforce (172 milyar dolar), IBM (112 milyar dolar), Starbucks (88 milyar dolar), Goldman Sachs (73 milyar dolar), General Electric (62 milyar dolar) ve Target (60 milyar dolar) gibi pek çok büyük şirketin piyasa değerlerini de geride bırakıyor.

Amazon patronu, Dow 30 şirketlerinin 13'ünden ve Nasdaq 100 ve S&P 500'deki hisse senetlerinin %85'inden daha değerli durumda. Bu üç endekste bulunan sadece 30 şirket, Bezos'un kişisel servetinden daha yüksek bir piyasa değerine sahip.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir