Japonya'da Robotların Çalıştığı Bir Kafe Açıldı

Geçtiğimiz perşembe günü, SoftBank Robotics, müşterilere hem hizmet vermek ve hem de onları eğlendirmek için insan personellerin yanında üç farklı robot tipinin çalışacağı Pepper PARLOR'u açtı.

Bu yeni açılan kafenin amacı insanların robotarla birlikte yaşamayı kolayca deneyimleyebilecekleri ve robotların hayatımızın büyük bir parçası olacağı bir geleceğe hazırlamak. Softbank Robotics "Robotları sadece kolaylık sağlamak ve verimlilik için değil aynı zamanda insanların olanaklarını genişletmek ve onlara mutluluk getirmek için yapmak istiyoruz.” dedi.

Şirketin Pepper PARLOR için geliştirdiği bu üç yarı insansı robot, müşterilere selam veriyor ve onların siparişlerini alıyor. Aynı zamanda müşterileri eğlendirmek için kareografili danslar sergiliyorlar. Herkes gidip kafe kapanınca da şirketin zeminlerini temizliyorlar.

Softbank bu kafeyi sadece robotlu yaşama insanları alıştırmak için değil, aynı zamanda robotları müşteriler için daha kullanışlı hale getirmek adına veri toplamak için de kullanıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir