İsviçre'de bulunan McDonald’s şubesi Bitcoin ödemelerini kabul edecek

İsviçre’nin Lugano kentinde bulunan McDonald’s şubesi, Bitcoin ile ödeme alacağını açıkladı.

Günümüzde kripto paralar çeşitli mekanlar tarafından ödeme aracı olarak kabul görüyor. İsviçre'nin en önemli finans, bankacılık ve iş merkezlerinden olan Lugano şehrinde ise kripto paraların, özellikle USDT ve Bitcoin'in ödeme aracı olarak kabul görmesi yaygınlaşan bir durum. Geçtiğimiz haftalarda NFT sergisi düzenleyen fast-food zinciri McDonald's'ın Lugano şehrindeki bir şubesi Bitcoin ile ödeme alacağını açıkladı.

Lugano'da kripto ödemeleri yaygınlaşıyor
Kripto para ödemelerinin giderek yaygınlaştığı Lugano şehrinde, bu ay sonunda, Avrupa’nın en önemli kripto para organizasyonlarından biri düzenlenecek. Lugano'da kripto para kullanımının benimsenmesi göz önüne alındığında, McDonald's'ın kripto para ile ödeme alma uygulamalarını başlatmak için bu şehri seçmesi boşuna değil. İleride McDonald's'ın, uygulama içi siparişler için de kripto parala ödemelerini kabul edeceği düşünülüyor. Lugano'da atılan ilk adım, gelecekte nasıl gelişmeleri beraberinde getirecek birlikte izleyeceğiz.

mc-bitcoin

Mart 2022’de Lugano'nun Bitcoin, Tether ve LVGA token’larını yasal bir ihale olarak kabul ettiğini de belirtmekte fayda var. Kripto para ile ödemelerin kullanıldığı park ödemeleri, kamu ve eğitim gibi hizmetlere, McDonald's'ın Bitcoin ile ödemeleri kabul etmesiyle yemek sektörü de dahil oldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir