istegelsin'e yeni CIO

istegelsin'in yeni CIO'su belli oldu.

istegelsin, üst düzey yönetim kadrosuna başarılı bir isim ekledi. Özlem Topçakan, şirkette CIO olarak görevini sürdürecek. 

Özlem Topçakan, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine 1997-1999 yılları arasında Neptun Bilgi İşlem’de internet üzerinde uygulamalar geliştirerek başladı. Ardından bankacılık sektörüne adım atan Topçakan, 1999-2002 yılları arasında Fortis Bank’ta bankacılık uygulamaları ve iş zekâsı ekiplerinde teknoloji çözümleri geliştiricisi olarak çalıştı.

2002- 2015 yılları arasında telekom sektöründe çalışan Özlem Topçakan, öncelikle Aria’da Kıdemli Datawarehouse Uzmanı olarak, ardından Aria ve Aycell birleşmesi sonrasında da BI ve Datawarehouse Çözümleri Bölüm Müdürü olarak görevine devam etti. Takip eden dönemde Avea’da CRM ve Satış Geliştirme Bölüm Müdürü, Satış Çözümleri ve İş Süreci Bölüm Müdürü olarak görev aldı. 2015-2017 yılları arasında Türk Telekom grubu bünyesinde Avea (mobil), Türk Telekom (sabit) ve TTnet (geniş bant) operasyonlarının birleştirilmesi sırasında ve sonrasında sorumlu İş Analizi Direktörü ve Gelir Yönetimi çözümlerinden sorumlu Birim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2018 yılında Türk Telekom’dan ayrıldıktan sonra Kafein Teknoloji şirketinde Vodafone Projelerinden Sorumlu Müdür olarak çalışmalarını sürdürdü. 2018 yılından bu yana da Kron Telekom şirketinde Ürün Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Özlem Topçakan, 2022 Nisan ayı itibariyle istegelsin CIO’su olarak atandı. 

 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir