İstanbul Boğazı'ndaki atıklar Cif şişelerine dönüşüyor

Cif 2020 yılında İBB ve Kızılay Beykoz Şubesi işbirliğiyle hayata geçirdiği "Temizken Güzel" projesi kapsamında İstanbul Boğazı’ndan Cif Çöpkaparlar ile şimdiye kadar 25 ton atık topladı.

Toplanan plastik atıkları geri dönüştürerek yenilenen Cif Krem şişelerinde kullanan marka, ayrıca deniz kirliliğiyle mücadele için Ortaköy ve Aşiyan sahillerine 5 yeni Cif Çöpkapar daha yerleştirdi. Boğaz’dan toplanan plastik atıklar ise geri dönüştürülerek Cif Krem şişelerinin üretiminde kullanıyor.

Temizken Güzel ile Boğaz çevresindeki sosyal altyapıya destek

Proje kapsamında ayrıca başta Boğaz çevresi olmak üzere şehirdeki sosyal altyapıyı da destekleyecek çalışmalar gerçekleştiren Cif, ortalama bir günde toplam 400 bin kişinin kullandığı Eminönü ve Karaköy Yaya Alt Geçitleri’nin yanı sıra Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’nı da temizledi ve yeniledi. Ayrıca Kadıköy Rıhtımı’nda yaklaşık 220 bin kişinin faydalanabildiği ve sosyal mesafe kurallarına göre tasarlanan ilk park olma özelliği taşıyan Kadıköy Cif Parkı inşa edildi.

Unilever Türkiye, Iran ve Orta Asya’dan Sorumlu Ev Temizlik ve Hijyen Kategorisi Pazarlama Direktörü Mine Mavi, “Cif markamızla gerçekleştirdiğimiz Temizken Güzel projesinin bir yılını geride bırakırken elde ettiğimiz sonuçlardan gerçekten gurur duyuyoruz. Özellikle döngüsel ekonominin çok iyi bir örneği olan ve Boğaz’dan toplanan plastik atıkları geri dönüştürerek ürettiğimiz Cif Krem şişeleri bu projeyi çok farklı bir noktaya taşıdı ve bizi fark yaratan yeni adımlar için motive etti. Özel sektör, kamu, sivil toplum ve akademiyi bir araya getiren ve kısa sürede geniş kitlelere ulaşarak pek çok insana ve topluluğa da ilham kaynağı olan bu projeyi daha ileri taşımak için yol haritamız üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Biz daha fazlasını yapmaya hazırız.” dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir