iPhone'ların Arkasındaki Apple Logosu, Özelleştirilebilir Olabilir

  • Apple'ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne yaptığı bir patent başvurusuna göre, yeni iPhone'ların renkleri ve hatta telefonun arkasında bulunan Apple logosu özelleştirilebilir hale getirilebilir.
  • Bu seçenekle birlikte cihazın ayarlar bölümünde, logonun tercih edilen renkte parlamasına ya da tamamen gizlenmesine imkan tanıyan bir seçenek olabilir.
  • İlgili Yazı: Akıllı Telefon Karşıtı Marka, Apple CEO'sunun Sözlerini Reklam Panosuna Taşıdı

Yıllardır piyasaya sürülen iPhone modellerinde değişmeyen şeylerin başında telefonun arkasında yer alan Apple logosu geliyor. Ancak şirket tarafından ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) yapılan yeni bir patent başvurusu, bu durumun yakın gelecekte değişebileceğine işaret ediyor.

Design Taxi'nin paylaştığı habere göre, Apple'ın söz konusu patent başvurusu, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından geçtiğimiz perşembe günü kayda alındı ve bu patent başvurusuna göre, şirket, ürünlerinin dekoratif ögelerini daha özelleştirilebilir hale getirmeyi planlıyor. Kullanıma sunulması planlanan özelleştirme seçeneklerine göre, iPhone kullanıcıları, telefonlarının renklerini ya da Apple logosunu değiştirebilecekler.

https://pazarlamasyon.com/apple-iphone-11-serisini-tanitti/

Bu özellik, telefonun üzerinde bulunan şeffaf bir katman ve kullanıcıların bu katmanın rengini değiştirmelerine imkan veren özelleştirilebilir bir bileşenle meydana getirilebilir. Ayrıca bu katmanın bulanık, mat ya da yansıtıcı özelliğe sahip olması veya çeşitli efektleri göstermesi sağlanabilir. Hatta cihazın ayarlar bölümünde, logonun tercih edilen renkte parlamasına ya da tamamen gizlenmesine imkan tanıyan bir seçenek olabilir.

Bunların yanı sıra bu özelleştirilebilir dekorasyonlar, sadece estetik amaçlı olmayacak ve pratik kullanım için de ince ayar yapılabilecek. Örneğin kullanıcılar, gelen çağrılar veya kısa mesajlar gibi çeşitli bildirimler konusunda bilgilendirilmek için renkleri ve efektleri değiştirebilecekler.

Bu uygulama yalnıza iPhone'lar için düşünülmüyor. Aynı iPhone gibi arka tarafında Apple logosu yer alan MacBook ve iPad gibi diğer Apple ürünleri için de bu özelleştirme imkanının sunulması planlanıyor. Ancak bu fikrin kesin olarak hayata geçeceğinin bir garantisi yok. Zira Apple, sık sık yasal avantajı elinde tutmak için patent başvurusunda bulunuyor; ama bu zamana dek bu patent başvurularının pek çoğunun gerçeğe dönüştüğünü görmedik.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir