iPhone'u VR setine dönüştüren cihaz: HoloKit X

Sanal gerçeklik cihazları üreten HoloKit, iPhone'ları VR setine dönüştüren yeni cihazı HoloKit X'i tanıttı.

Sanal gerçeklik cihazları üreten HoloKit, iPhone'ları VR cihazlarına dönüştüren yeni cihazı HoloKit X'i tanıttı. "Gerçek dünyanın vizyonuyla sanal gerçeklikteki hologramları keşfedin" misyonuyla geliştirilen cihaz, iPhone'ların kamerasından faydalanarak gerçek dünya ile sanal figürleri bir araya getiriyor. DJI, Google ve Twitter gibi şirketlerle çalışan Botao Amber Hu tarafından yaratılan cihaz, fiziksel hareketlerinize duyarlı artırılmış gerçeklik deneyimleri oluşturmak için iPhone'un mevcut özelliklerinden faydalanıyor. 

x-vr

Çok oyunculu sanal gerçeklik oyunlarını kolay erişilebilir kılmayı ve bu sayede kullanıcıların oyun arkadaşlarıyla yaşayacağı etkileşimi artırmayı amaçlayan cihaz, karşınızdaki kişinin iPhone'unda yer alan QR kodu taratarak VR oyun deneyimine kolayca ulaşmanızı mümkün kılıyor. Yakın zaman önce satışa sunulan, Meta'nın en yeni sanal gerçeklik cihazı Meta Quest Pro'nun 1.499 Amerikan Dolarından başladığı göz önüne alındığında, VR pazarının oldukça yüksek maliyetli ve tüm kullanıcılara hitap etmediğini söyleyebiliriz. HoloKit X fiyatı ise bu durumun tersini yansıtıyor ve yalnızca 129 dolarlık bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor; tabii ki cihazın işlevsel olması için bir adet iPhone'a da ihtiyacınız olacak. 

x-vr-2

HoloKit X fiyatının diğer VR cihazlara kıyasla düşük olmasının nedeni ise, cihazın donanımında herhangi bir teknoloji bulunmaması. Bir iPhone aksesuarı olarak karşımıza çıkan plastik cihaz, içinde optik lensler bulunduruyor. HoloKit X, elde taşınan mobil AR'den farklı olarak sanal gerçeklik deneyimi için ellerinizi ve parmaklarınızı kullanmanızı mümkün kılıyor. 

Cihazı iPhone X ve üst modellerde kullanabilirsiniz

HoloKit X'i iPhone XS, XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max, iPhone 13 ve iPhone 13 ve 13 Pro Max, iPhone 14 ile kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir