Intel'in Yapay Zekası Müzik Videosu Tasarladı

Son yıllarda insanları bazen heyecanlandıran bazen korkutan yapay zeka, hayatımızdaki öneminin giderek arttığını daha önce de bizlere kanıtlamıştı. Yeni tecrübe ve deneyimlere olanak veren yapay zeka, bize uzun vadede yardımcı olabileceğini kanıtlamaya devam ediyor ve yeteneklerini her geçen gün farklı yollarla sergiliyor. Son örneğimizde; Intel'in yapay zekası, Çinli şarkıcı Chris Lee'nin yeni klibinin tasarlanmasında kullanıldı.

Yıldızın “Rainy Day, But We Are Together” klibi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Video, Intel'in yapay zeka teknolojisini kullanılarak ürettiği ilk müzik videosu olma özelliğini taşıyor.

Videonun yapımcıları yıldızın gerçek yüz ifadelerini izleyerek ve takip ederek özel efektlerle yeniden yapılandırdılar. Bu işlemde makine öğrenmesi kullanılarak 3D yazıcılardan faydalanıldı. Bu işlem için yapımcıların Lee'nin işaretlerini takip etmesi ve kamera ekibinin aynı sonuçları elde etmek için özel bir çekim yapması gerekmedi. İstedikleri sahneleri yakaladılar ve kalanını yapay zekanın özel efektlerine bıraktılar.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=c5-iIheUlyI

Bu gelişme bize yapay zekanın nerelerde kullanılabileceğini, daha da ilginç içerikler üretebileceğini ve yakın gelecekte çok daha fazlasını göreceğimizi göstermiş oldu.

Bundan önce benzer bir içerik olarak yapay zekanın yapmış olduğu bir müzik albümü de vardı.

30 Kasım 2017’de pazarlama ve  iş dünyasında yapay zeka kullanımını konuşacağımız Marketing Meetup etkinliğimize kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. Yapay zekanın dünü, bugünü ve yarınını öğrenmek istiyorsanız Marketing Meetup tam size göre bir etkinlik.

Instagram, ücretli abonelik özelliğini bazı kullanıcılara açtı

Ücretli abonelik özelliğini bazı kullanıcılarına açan Instagram, özelliği tüm kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir