Instagram yapay zekâyla arka plan değiştirme özelliğini duyurdu

Arka plan değiştirme özelliğiyle Instagram, hikâyeleri kişiselleştirmenin kolay yolunu kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Instagram bu kez yeni özelliğini hikâyeler üzerinde geliştirdi. Uygulama yeni özellikle birlikte fotoğraf arka planlarını dönüştüren yapay zekâ destekli bir araç ile hikâyeleri daha eğlenceli bir hale getirmeyi planlıyor. 

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcılara sunulan özellik kullanıcılar tarafından sevildi. Bir nevi sihirli bir hamleyle kullanıcılar, fotoğrafların arka planını farklılaştırabiliyor. Ahmad Al-Dahle'nin tarafından hazırlanan bu özellikle birlikte, Instagram kullanıcıların, "Dinozorlar tarafından kovalanmak" veya "Kırmızı halıda" gibi çeşitli hazır arka planlara erişmek için üstteki yeni arka plan düzenleyici simgesine dokunması yeterli.

Bir kullanıcı yapay zekâ tarafından oluşturulan yeni bir arka plana sahip bir hikâye yayınladığında izleyiciler kullanılan arka planın tamamını tıpkı efektlerde olduğu gibi "Deneyin" kısmından ulaşabilir ve zahmetsizce kendi hikâyesini oluşturabilirler.

Günümüzde hikayelere çıkartma eklemeden, basitçe efekt yapmadan veya üzerine çizim yapmadan paylaşan kullanıcı sayısı çok azken bu geliştirilen yeni özellik hikâyelerimizi kişiselleştirmenin eğlenceli yolu gibi görünüyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir