Instagram'la başlayan sorunlar tüm internette etkisini gösterdi

Dün sabah saatlerinde Instagram'da başlayan erişim sorunu ilerleyen saatlerde şaşırtıcı bir şekilde birçok platformda boy gösterdi.

Dün sabah saatlerinde Instagram'da başlayan erişim sorunu ilerleyen saatlerde şaşırtıcı bir şekilde birçok platformda boy gösterdi. Birçok kullanıcı Instagram hesaplarına erişim konusunda sorun yaşadığını sosyal medya üzerinden duyurdu. Instagram'da erişim sorunuyla başlayan problemler, saatler geçtikçe internetin genelinde görülmeye başlandı. Yaşanan gelişmelerin ardından ise birçok kullanıcı şikayetlerini çeşitli sosyal medya platformları aracılığıyla duyurdu. 

Dün yaşanan Instagram sorununda birçok kullanıcı, hesabının askıya aldığını fark etti. Kullanıcılara çeşitli web sitelerinin ve hizmetlerin durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan platform DownDetector'da 4 binden fazla sorun kaydedildi. Türkiye saatiyle 16:08'de başlayan ve tüm dünyada etkisini gösteren sorunun nedeni ise henüz belirsizliğini koruyor. 

Instagram'dan açıklama geldi!

İnternet çapında yaşanan sorun Instagram'la başlasa da kısa sürede etkisini birçok platformda gösterdi. Amazon Web Services'ta da yaşanan sorunlar Google, ABD merkezli operatörler (AT&T, Verizon, T-Mobile), Microsoft servisleri, Facebook ve Blizzard Entertainment gibi birçok servisi etkiledi. Yaşanan sorunların arından ise Instagram resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, "Bazılarınızın Instagram hesabınıza erişim sorunları yaşadığının farkındayız. İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz." ifadelerine yer verildi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir