Instagram, kullanıcılarına kayıp çocuk bildirimleri gönderecek

Instagram, kayıp çocukların bulunması için geliştirilen AMBER Alert özelliğini kullanıma sundu.

Geçtiğimiz gün Instagram, kullanıcıların kendi bölgelerindeki kayıp çocukların bildirimlerinin göndermelerini ve paylaşmalarını mümkün kılan AMBER Alert özelliğini uygulamalarına entegre etti. Aslında yeni bir özellik olmayan AMBER Alert, 2015'te Facebook'ta kullanıcılara sunulmuştu ve sunulduğundan itibaren birçok kayıp çocuğun bulunmasına yardımcı olmuştu. Bu başarının ardından, kayıp çocukların daha geniş kitlelere duyurulmasını amaçlayan Instagram, 1 Haziran itibarıyla uygulamalarının kullanıcılara, kendi bölgelerinde kaybolan çocukların ilanlarını göndereceğini açıkladı. Kullanıcılar, bölgesine yakın yerlerde kaybolan bir çocuk olması durumunda, Instagram akışlarında kaybolan çocuk hakkında bilgileri ve ilanı veren kişinin telefon numarasını içeren bir uyarı görecekler.

instagram-pic-1

Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi Başkanı ve CEO'su Michelle DeLaune, "Instagram, fotoğrafların gücüne dayalı bir platform olup AMBER Alert programı için mükemmel bir seçimdir" dedi ve "Fotoğrafların kayıp çocukları aramada kritik bir araç olduğunu biliyoruz ve erişimi Instagram hedef kitlesine genişleterek kayıp çocukların fotoğraflarını çok daha fazla insanla paylaşabileceğiz." ekledi.

Instagram yaptığı açıklamada, önümüzdeki haftalarda AMBER Alert özelliğinin 25 farklı ülkede kullanıma sunulacağını açıkladı. Şu anlık bu listede Türkiye bulunmasa da, yapılan açıklamada AMBER Alert özelliğinin aktif olduğu ülkelerin sayısının gün geçtikçe artırılacağı belirtildi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir