Instagram’ın “Yakın Arkadaşlar” listesine yeni özellikler geliyor

Instagram, “Yakın Arkadaşlar” listesini geliştirecek yeni özellikleri test ediyor.

Instagram, kullanıcıların hikâyelerini belirledikleri kişilere göstermelerini sağlayan yeni bir özelliği test ediyor. Şu an için deneme aşamasında olan özellik, kullanıcılara daha fazla kontrol imkânı sunarak deneyimlerini daha kişisel hale getirecek.

Instagram'da kullanıcılar uzun bir süredir hikâyelerini sadece belirledikleri kişilere göstermek için "Yakın Arkadaşlar" listesi oluşturabiliyordu. Yeni özellikle birlikte ise kullanıcılar birden fazla liste oluşturabilecek ve her bir listeye istedikleri takipçilerini ekleyebilecekler.

Özellik, kullanıma sunulduğunda hikâye paylaşım sayfasında "Liste oluştur" seçeneği sunacak. Kullanıcılar bu seçeneğe dokunduktan sonra istedikleri takipçileri ekleyebilecekleri listeler oluşturacaklar ve her birine bir isim verecekler. Bu listeleri oluşturduktan sonra, Instagram’da hikâye paylaşırken istedikleri listeyi seçebilecekler.

Ek olarak, listelere eklenen kullanıcılar, yeşil renkli bir rozetle işaretlenecekler. Bu sayede paylaşımlarının sadece belirli bir grup tarafından görüldüğünü görebilecekler.

Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar aynı anda birden fazla liste için hikaye paylaşabilecekler. Bu, farklı arkadaş grupları veya ilgi alanlarına yönelik içerik oluşturmayı daha da kolaylaştıracak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir