Instagram'ın kurucularından yeni uygulama "Artifact"

Instagram'ın kurucu ortakları, yeni bir uygulama girişiminde bulunarak piyasaya dönüyor.

Kurulduğu günden bu yana popülerliği artan ve günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen Instagram, 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulmuştu. 4 yıl önce uygulamayı Facebook'a 1 milyar dolara satan ikili, şimdi yeni bir uygulama ile geri dönüyor.

Artifact isimli yeni uygulama için kolları sıvayan ikili, odağına bu kez fotoğrafları değil makaleleri alıyor. Yapay zekâ tarafından da desteklenen "kişiselleştirilmiş haber akışı" sunacak olan Artifact, kullanıcıların ilgi alanlarına göre içerik önerecek ve platform üzerinden tartışmalarına hizmet edecek.

Medya kuruluşlarından blog yazarlarına kadar tüm makale içeriklerine açık olan ugyulamada, kullanıcıların sayfası tıkaldıkları içeriklere göre de kişiselleştirilmiş akış sağlayacak. 

İkili, platformun hazırlık aşamasında yetenekli bir ekiple çalıştıklarını belirtirken Krieger, uygulamanın geliştikçe yeni kullanıcıların giriş yapmasına izin verdiklerini de söyledi.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir