İnsanlar, Ünlü Araba Logolarını Hafızalarından Çizerlerse Ne Olur?

Bored Panda adlı internet sitesinin yaptığı habere göre, Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren ve ikinci el minibüs ve kamyonet satışı yapan Van Monster adlı şirket, insanların ünlü araba logolarını ne kadar iyi hatırladıklarını öğrenmek istedi ve bunun için farklı yaşlardaki 100 kişiyi (54 kadın ve 46 erkek) bir araya getirerek kendilerinden sadece 10 öge çizmelerini isteyeceğini belirtti.

Deney başladığında, katılımcılar ayrı kabinlere oturtuldular ve kendilerine
üst kısımlarında araba markalarının isimlerinin yer aldığı 10 parça kağıtla birlikte aynı keçeli kalem setleri verildi. Ve tüm katılımcılara 10 araba logosunu çizmeleri için sınırsız zaman verildi.

https://pazarlamasyon.com/bmw-logosunda-100-yil-sonra-buyuk-bir-degisiklik-yapti/

Katılımcıların yaklaşık olarak %80'i çizimlerde doğru renkleri kullandılar ve logo şekillerinin %80'i doğrudu. Ancak buna rağmen katılımcılar, logolarla ilgili diğer detayları hatırlamakta zorluk çektiler.

Van Monster'ın bu araştırmayla ilgili olarak yaptığı açıklamaya göre, genel olarak çizimlerin sadece %12'si mükemmele yakındı, % 26'sı ise iyi ama mükemmel değildi. Van Monster'ın belirttiğine göre, logo ne kadar basitse, katılımcılar o kadar doğru bir şekilde çizebildiler.

Katılımcıların yaptıkları logo çizimlerin tamamına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Alfa Romeo

Audi

BMW

Ferrari

Ford

Peugeot

Renault

Toyota

Vauxhall

Volkswagen

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir