AXA Sigorta, insana ve topluma dair tüm değerleri koruyabilme hedefiyle hareket ediyor

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan ile Tech Brands Turkey 2023’te, Sigorta kategorisinde "Yılın Teknolojik Markası" seçilen AXA Sigorta'nın başarısını konuştuk.

Türkiye'nin en teknolojik markalarının ödüllendirildiği Tech Brands Turkey'de ödüller sahiplerine kavuştu. Bu yıl Tech Brands Turkey'de , Sigorta kategorisinde "Yılın Teknolojik Markası" seçilen AXA Sigorta'nın başarısını, AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan ile konuştuk.

Müşterilerimizin hayatlarına değer katmaya çalışıyoruz
Tech Brands Turkey’de 2023 yılında da sigorta sektörünün en teknolojik markası seçilmekten dolayı çok mutluyuz. Bu ödülü 3. kez almış olduk.  130 yıldır Türkiye’de sigorta sektörüne öncülük eden bir şirketiz; teknolojik dönüşüm ve inovasyonlara verdiğimiz önemin tüketiciler tarafında da karşılık bulmasından oldukça memnunuz. 

AXA Sigorta olarak, müşteri odaklı yaklaşımımızla sigortacılığın geleceğine yönelik adımlar atıyoruz. Sigorta 4.0 stratejimizle yenilikçi teknolojileri iş süreçlerimize entegre ederek müşterilerimizin hayatlarına değer katmaya, onlar için hayatı kolaylaştırarak çözüm ortağı olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle, sigortacılığı inovasyonla buluşturmak ve sektörde teknolojik dönüşümün öncüsü olmak bizim için bir tutku. Önümüzdeki dönemde de değişimi cesaretle karşılamaya, teknolojik ve dijital atılımlarımızla müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. 

Bizim formülümüz, müşteri odaklılık ve yenilikçi teknolojileri benimsemek
Pek çok sektör gibi sigorta sektörü de yoğun bir değişim ve dönüşümden geçiyor; teknolojik gelişmelerin hızı bunu zorunlu kılıyor. Paylaşım ekonomisi, nesnelerin interneti, sürücüsüz otomobiller, giyilebilir teknolojiler gibi gelişmeler sigorta şirketleri için müşterilerinin yaşamlarına değer katabilecekleri yeni fırsatlar yaratıyor. Müşteri ihtiyaçlarının farklılaşması kişiselleştirilmiş ürün ve hizmetlere olan talebi artırıyor. Hızla değişen dünyada risk tanımları da değişiyor. Belki 20 yıl önce bu kadar sık bahsetmediğimiz yeni risk faktörleri ortaya çıkıyor; iklim değişikliği, salgın hastalıklar, siber riskler gibi. Kısacası, kişi ve kurumları kolektif ya da ayrı ayrı etkileyen risk faktörlerini iyi analiz etme, onlara kişiselleştirilmiş ve hayatı kolaylaştıran ürün ve hizmetler sunma becerilerini artırma konusunda sigorta sektörüne çok iş düştüğü kanaatindeyim. Sigorta sektörünün geleceğe yürümek isteyen oyuncuları bunları göz önünde bulundurmalı.

“Geleceğe hazırız” diyen AXA Sigorta olarak bizim formülümüz, müşteri odaklılık ve yenilikçi teknolojileri benimsemek. İklim değişikliği ve doğal afetlerin sağlığımızı gitgide daha çok etkilediği bir dünyada, AXAFit uygulamamızla kullanıcılara kişiselleştirilmiş önleyici sağlık çözümlerini yeni nesil mobil teknolojilerle sunuyoruz. Oto branşında, gücünü nesnelerin interneti teknolojisinden alan AXA GO ile müşterilerimizi kişiselleştirilmiş bir kasko deneyimi ile buluşturuyoruz. Müşteri odaklı ve yenilikçi yaklaşımımızı “insanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı korumak” şeklinde ifade ettiğimiz marka amacımızla birleştirerek sürdürülebilirlik ve sosyal fayda alanlarında da değer yaratmayı amaçlıyoruz. Sigortacılığın özünde “koruma” kavramının yattığı düşüncesiyle, insana ve topluma dair tüm değerleri koruyabilme hedefiyle hareket ediyoruz. 

Zorlu koşullara hızla adapte oluyoruz
AXA Sigorta olarak, 2023 yılını sürdürülebilir gelişim ve büyüme yılı olarak değerlendiriyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımızı geleceğin sigortacılığı olarak gördüğümüz “aile sigortacılığı” kavramıyla pekiştirerek, müşterilerimizin aileleriyle birlikte tüm teminat ihtiyaçlarını karşılayarak onlar için hayatın her alanında çözüm ortağı olma hedefiyle hareket edeceğiz. 

Aile sigortacılığı kavramını ödeyenden çözüm ortağına dönüşüm stratejisi çerçevesinde, sigortalıların hayatlarındaki tüm riskleri öngörerek çözüm üretmek olarak açıklıyoruz. Aile sigortacılığı ile, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre sağlık, konut, araç, birikim sigortalarından evcil hayvan sigortasına kadar onlara bir ailenin değer verdiği tüm varlıkları koruyacak ürünleri sunuyoruz.

AXA Grup, bu yılın başında Groupama’nın Türkiye’deki sigortacılık operasyonlarının tamamını satın almak üzere bir süreç başlattı. Süreçte yasal onaylar aşamasındayız. Günümüz dünyasında, içinde bulunduğumuz birçok belirsizliğe rağmen AXA Grubu’nun ülkemize olan güvenini gösteren bu girişim, bizim için çok önemli bir stratejik hamle ve gurur oldu. Satın alma sonrasında da, AXA değerleri ve yaklaşımı çerçevesinde müşteri odaklı, onlar için hayatın her alanında çözüm ortağı olmayı hedefleyen, müşterileriyle sıcak temas noktası olarak gördüğü acentelerini vazgeçilmez iş ortakları olarak konumlandıran bir şirket olmaya devam edeceğiz. 

Zorlu koşullara hızla adapte olabilen bir şirketiz, çünkü AXA olarak dayanıklıyız. Bu dayanıklılığımızı sürdürmemizi sağlayacak tüm stratejik adımları atmaya da devam edeceğiz. Müşteri odaklılığımızın yanı sıra dengeli portföyümüz, organizasyon yapımız, dijital çözümlerimiz, sağlam bilgi işlem altyapımız, tutarlı söylemlerimiz ve güçlü sermayemiz önümüzdeki dönemde de dayanıklılık reçetemiz olacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir