İngiltere'de Bir Market, Buz Pateni Üzerinde Alışveriş İmkanı Sunuyor

  • Market zinciri Iceland, tatil dönemi market alışverişini eğlenceli hale getirmek için Londra'da bulunan bir şubesinde, müşterilerine buz pateni yaparak alışveriş yapma imkanı sundu.
  • Iceland'in yaptığı bir araştırmaya göre, çocukların %89’u tatil dönemi yemek alışverişlerini sıkıcı buluyor.
  • Ebeveynlerin %83'ü ise Noel öncesi zamanın tadını çıkarabilmek için daha fazla zamana sahip olmayı diliyor.
  • İlgili Yazı: Walmart, Market Alışverişi Deneyimini Değiştiren Dev Bir Otomat Hizmete Sundu

Birleşik Krallık merkezli market zinciri Iceland'in yaptığı bir araştırmaya göre, çocukların %89’u tatil dönemi yemek alışverişlerini sıkıcı buluyor. Bu yüzden marka, reyonlar arasında dolaşmayı eğlenceli hale getirmenin yeni bir yolunu buldu ve markete gelen müşterilerine buz pateni yaparak alışveriş yapma imkanı sundu.

https://youtu.be/27shxD9Kj0c

"Buzda Alışveriş" ismi verilen bu market alışverişi konsepti, market zincirinin Londra'da yer alan bir şubesinde test edildi. Bu konsepti hayata geçirmek amacıyla 12 buz pateni pisti uzmanı, bir gece boyunca sentetik bir buz yüzeyi meydana getirmek için çalıştı. Markete gelen yetişkinler buz pateniyle kayarak reyonlar arasında dolaşabilirlerken yanlarında getirdikleri çocuklar ise kayak konusunda onlara yardımcı olan oyuncak penguenler aracılığıyla kayabiliyorlardı.

Adweek'in paylaştığı habere göre, markanın tatil dönemi gıda alışverişine yönelik görüşler üzerine yaptığı araştırmalar sonucunda, ebeveynlerin %83'ünün Noel öncesi zamanın tadını çıkarabilmek için daha fazla zamana sahip olmayı diledikleri sonucuna ulaşıldı. Araştırma sonucunda yapılan bu çıkarım da bu alışveriş konseptinin ortaya çıkmasına vesile oldu. 

Market içerisinde buz pateni pisti konsepti, daha önce Westworld ve The Walking Dead gibi diziler için dikkat çekici reklam kampanyalarını hayata geçirmiş olan Taylor Herring isimli kreatif halkla ilişkiler ajansı tarafından meydana getirildi. Taylor Herring nihayetinde bu yaratıcı konsepti, Birleşik Krallık genelinde bulunan diğer Iceland şubelerinde de hayata geçirmeyi planlıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir