INCA “mercan” partisiyle yaza merhaba dedi

GROUPM’in influencer marketing ekibi INCA’nın düzenlediği yaza merhaba partisinde reklam verenler, influencerlar ve GroupM ekipleri bir araya geldi.

Influencerları ve markaları, datayla beslenmiş, marka güvenliği sağlanmış, orijinal içeriklerde bir araya getirme hedefiyle 2021’in son çeyreğinde Türkiye’de faaliyetlerine başlayan ve kısa sürede sektördeki bir çok markaya hizmet vermeye başlayan INCA'nın mercan renginden ilham alınarak hazırlanan gecede Çağla Şikel, Elçin Afacan, Sitare Akbaş, Uberküloz (Berk Keklik) gibi isimler yer aldı...

INCA Ülke Müdürü Serhat Demir, INCA’nın faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “GroupM içerik pazarlaması ekibi olarak influencer marketing’in strateji ve fikir geliştirme kısmını yürütürken, uzun süredir operasyonun daha analitik ve otomasyona dayalı yapılabileceğine inanıyorduk.  Hem reklam verenlerimizden gelen taleplere hem de INCA’nın global başarısına daha fazla kayıtsız kalamayarak geçen sene sonunda işin operasyon kısmını yürütmek için INCA Türkiye ekibini kurduk. Influencer içeriklerinin diğer postlara göre yüzde 44 daha fazla ilgi çektiği ya da içeriklerin ortalama 6 kat ROI getirisi olduğunu düşündüğünüzde yatırımın ve beklentilerin artması süpriz değil. Ancak süreç hızlı bir dönüşümden geçiyor.  Kullanılan platformların, formatların ve içeriğin her geçen gün çeşitlenmesi, branding ve performans odaklı kampanyalara konan hedeflerin net olarak ayrılmaya başlanması ve artan reklam modelleriyle birlikte kampanyaları doğru yönetmek farklı kabiliyetler gerektirmeye başladı.  Bu dönüşüme ayak uydurmak isteyen reklamverenlerimizin talepleri ve soruları da aynı paralel de arttı.”

Influencer marketing mutlak bir içerik yaratım süreci olsa da doğru data ile beslenmek zorunda olduğuna dikkat çeken Demir: “Çalıştığımız influencer’ın kendisinin, takipçilerinin ve geçmiş içeriklerinin datasına bakarak marka için en doğru eşleşme olduğundan, sahte takipçileri olmadığından ve içeriklerinin marka için risk teşkil etmediğinden emin olmak için INCA’nın kendi yazılımını kullanıyoruz” dedi.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir