İlhamdan doğan kültür

adidas Originals'in yeni reklam filmi serisi yayında.

adidas Originals'ın sembolik işareti Trefoil, dünyaya ilk tanıtıldığından bu yana 50 yıldan fazla bir süre geçmesinin ardından atletlerden kültürel öncülere kadar herkese yolculuğunda eşlik etti. adidas Originals, 2023 döneminde ikonik simgesi olan Trefoil logoyu, Originals kültürünün ön saflarına yeni kampanyası “Biz Dünyaya İlham Verdik, Siz Bir Kültür Yarattınız” sloganıyla taşıdı.

adidas Originals yeni küresel platformunu tanıtırken, tarih boyunca varlığını sürdüren “Üç’’ün gücüne saygı gösteren yeni bir görsel dünyaya giriş yapıyor. Yeni marka yazı karakteriyle beraber Trefoil işaretinin altından geleneksel adidas yazısının da kalkmasıyla ikonik işaret daha belirgin bir şekilde tekrar doğuyor. 

Originals; spor, kaykay, müzik ve moda kategorilerinde her daim zamana meydan okumuştur. Bu kalıcı hikayeyi kutlayan Trefoil, üç yaratıcı öncünün çektiği üç filmin her biri üç çizgili arşivde yer alan zamansız karakterleri; Superstar, Gazelle ve Samba’ya odaklanan triptikler halinde düzenlenmiş bir dizi fotoğrafla geri dönüyor. adidas Originals yeni kampanyasıyla Trefoil’in geçmişini, şu anını ve geleceğini anlatıyor. 

Gazelle’le zaman yolculuğu 
Hareketli görüntü yapımcısı Will Dhorn, adidas Originals’ın ikonik modellerinden Gazelle’nin hikâyesini genç bir karakterin bakış açısından anlatıyor. Bu karakter, adidas’ın ikonik kıyafetlerini giyerek zaman çizgisine de sadık bir şekilde dönemler arasında yolculuk ediyor. Yolculuğu sırasında da patenci Mike Arnold ve Miles Silvas ile bir araya geliyor. İlk olarak antreman ayakkabısı olarak tanıtılan ve ardından atletizm sporcuları tarafından giyilen Gazelle, Dhorn’un filminde zamanda yolculuk ederek, seyirciye  Gazelle'in nasıl ve nerede bensimsendiğini gösteriyor.

Samba’nın doğuşu 
Son dönemin en popüler modellerinden Samba’nın hikayesi de ünlü görsel sanatçı Justyna Obasi tarafından hayat buluyor. İlk çıktığı zaman farklı bir isim ile adlandırılan Samba, sonrasında futbolcuların büyüleyici ayak hareketlerinin samba dansçılarına benzetilmesinden dolayı Samba adını aldı. Justyna Obasi de bu hikâyeden yola çıkarak Samba’nın farklı mekanlar, yerler ve dönemler arasındaki yolculuğunu seyirciye anlatıyor. 

Üç yönetmen tarafından çekilen bu üç film, Chadwick Tayler tarafından çekilen üçlü fotoğraf seti ile beraber sunuluyor. Bazı setlerde de Trefoil’in hikayesini dünyanın dört bir yanına anlatan partnerler ve marka dostları Zinedine Zidane, David Beckham, Jenna Ortega, Pusha T yer alıyor.

Yeni marka kampanyası, üç siluetin hikayelerini doğru bir şekilde temsil etmeyi amaçlayan geniş kapsamlı bir araştırma süreci sonrasında gerçekleştirildi. Proje kapsamında her ayakkabının geçmişi ve temsil ettiği altkültür detaylı bir şekilde araştırıldı. Tamamen gerçekçi bir temsilin sağlanması için, adidas'ın Yaratıcı Yönlendirme Başkan Yardımcısı Nic Galway'in kişisel arşivinden Herzogenaurach, Almanya'da bulunan arşiv kıyafetleri kullanıldı ve ayrıca Los Angeles ve Birleşik Krallık'ta eski eşyalar tedarik edildi.

Künye

Kreatif Ajans: Johannes Leonardo

Prodüksiyon Şirketi: Lovesony / Monkey Films

Yönetmenler: Daniel Wolfe, Justyna Obasi, Will Dhorn

Fotoğraf: Chadwick Tyler

Tasarım: Andrew Clark

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir