İkonik logolara Orta Çağ uyarlaması

Illya Stallone adında bir Rus grafik tasarımcı, popüler markaların logolarını Orta Çağ el işlemeleri tarzında yeniden tasarladı.

Günümüz ile Orta Çağ ne kadar farklıysa, günümüzün değerleriyle Orta Çağ'ın değerlerini birleştirmek de o kadar ilham verici.

Rus grafik tasarımcı Ilya Stallone, günümüz logolarını Orta Çağ el yazmalarını anımsatan bir estetikte yeniden tasarlayan bir proje olan Medieval Branding ile geçmiş ve bugün arasında bir köprü oluşturuyor. Ilya Stallone, günümüzün popüler marka logolarını Orta Çağ'ın sanat eserlerinden aşina olduğumuz el yazmaları tarzında yeniden tasarlayarak bizlere hayalini kurmanın bile zor olduğu logoların yorumlamasını "Medieval Branding" adlı projesinde gözler önüne seriyor.

Rusya'daki Burger King, tasarımlardan bir hayli etkilenmiş olsa gerek, geçtiğimiz günlerde resmi twitter hesabından Ilya Stallon'un çalışması paylaştı.

İçinde kara mizah yatan bu tasarımlar bazı çarpıcı detaylar da barındırıyor. Örneğin bir çalışmada iki kralın bir hamburgere dönüştürülmek gibi bir cezaya çarptırıldığını görebiliriz. Diğer bir çalışmada ise timsah ağızındaki bir kişinin halinden gayet memnunken timsahın ise insanı yemekten hiç hoşnut olmadığı görünüyor. Sturbuck's Siren'inin ise denizcileri güzelliği ile kandırıp öldürecek bir hali kalmamış gibi.

Ilya Satllone'un bu çalışmasının Orta Çağ ile günümüz arasında bir köprü kurduğu yadsınamaz. Bu köprünün kara mizah ve bolca yaratıcılık içermesi ise işin ilham veren yönü.

Audi'nin halkalarının at arabası tekerlekleriyle yapılması ise bu çalışmanın en beğendiğim parçası oldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir