İki iPhone bir Samsung eder mi?

Samsung, iki iPhone'u kullanarak Samsung deneyimi simüle eden bir uygulama geliştirdi.

Akıllı telefonlarda katlanabilir modellerin ortaya çıkmasıyla Samsung, hızlı davranıp bu modelde telefonlar üretmeye başlamıştı. Kimi Apple kullanıcıları modelin, iPhone modellerinde de kullanılmasını beklese de bu atılıma Apple, tedbirli yaklaşma kararı aldı ve bu zamana kadar piyasaya katlanabilir bir telefon modeli sürmedi.

Samsung'un ise en büyük rakibinin bu kararının üzerine giderek Samsung katlanabilir telefonu denemek isteyenlerin bir Samsung mağazasına gitmesine gerek kalmadan deneyim yaşayabileceği bir yöntem sunma kararı aldı. Bu karar, sadık iPhone kullanıcılarını da içeriyor. Güney Koreli teknoloji devi, Try Galaxy adlı tarayıcı tabanlı uygulamasını güncelledi ve Galaxy Z Fold 5 ve One UI 5.1.1'i Android kullanmayan kullanıcılar için de simüle edebilecekleri bir deneyim sunmaya başladı.

Oturduğunuz yerden bir Galaxy Z Fold 5 benzeri deneyim oluşturabilmek için Samsung, iPhone kullanıcılarından iki iPhone'u yan yana koymalarını istiyor. Deneyimi başlatmak için Safari üzerinden trygalaxy.com adresine gidiliyor. Birbirine bağlı iki Apple cihazı aracılığıyla uygulamalara ve widget'lara erişebiliyor ve bu sayede bir Galaxy modelini elinizdeymiş gibi rahatça inceleyebiliyorsunuz.

Deneyim, Flip 5 ve Fold 5'in FlexCam modunun taklit edildiği bir bölümü de içeriyor. Bu sayede uzatılmış ekranı kullanarak çeşitli yaratıcı açılardan özçekimler yapmayı da denemek mümkün hale geliyor.

Ziyaretçiler aynı zamanda daha etkileyici bir ekranda video içeriği izlemesinin yanı sıra içeriği taşıyarak ve sürükleyip bırakarak çoklu görev yeteneklerini de test edebiliyor. Ayrıca, iki ekran arasında hava hokeyi oynayabileceğiniz bir mini oyun da bulunuyor.

Bu özellikler, uzun süredir iPhone kullanıcılarını katlanabilir telefonlara geçmeye ikna etmek için yeterli olmayabilir. Ancak bu deneyimi yaşamaya karar verirseniz Galaxy Z Fold 5'e 64.999 TL ödemeniz gerekecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir