IKEA'dan Yepyeni ve Sade Bir Alternatif Logo

IKEA tüm dünyada sevilen ve beğenilen bir marka ve giderek bilinirliği artıyor. 1960'lardan beri kullandığı sarı mavi dikkat çeken logosu ise mükemmel bir tasarım olmasa bile göze gayet güzel gözüküyor ve pek çok kişi tarafından da kolaylıkla tanınabiliyor.

72andSunny Amsterdam IKEA'ya özellikle video içeriklerinde daha iyi durması için daha minimal, beyaz ve şeffaflığa odaklanan bir logo tasarladı. Yeni logonun televizyon reklamları veya hareketli tasarımlarda daha şık duracağı düşünülüyor.

Yeni logo stilinin adı “The Fönster” İsveççe'de "Pencere" anlamına geliyor.

Ajansın logo tanımlamasına göre; yeni logonun transparan bir arka plana sahip olması ve beyaz rengi bu logonun hareketli içeriklerin ortasında veya sonunda kullanılabilmesini de sağlayacak ve duygusal yoğunluğu artıracak. Ayrıca tüketicilere ulaşmak için kullandığı her dijital platformda çalışacak kadar esnek ve gelecekteki görüntü tabanlı platformlara da adapte olabiliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir