IKEA'dan 17 Metrekarelik Sürdürülebilir Mobil Ev Tasarımı

Küçük metrekarelerde yaşam olarak da bilinen mobil evler günümüzde oldukça popüler olmuş durumda. Büyük evlere veya apartman dairelerine kıyasla daha az çevresel etkide bulunan, daha az elektrik tüketen bu evler aynı zamanda ev sahiplerini minimal bir yaşama teşvik ederek sadece insanların ihtiyaç duydukları şeyleri satın almasını sağlıyor ve gereksiz masraftan da kurtarabiliyor.

https://pazarlamasyon.com/ikea-geri-donusturulmus-urunler-satan-ilk-ikinci-el-magazasini-aciyor/

İsveçli mobilya üretcisi IKEA da kendi yorumunu katarak bir mobil ev tasarladı. IKEA'nın tasarladığı bu mobil evin içerisinde bir yatak odası, oturma odası, mutfak ve kompost tuvalet bulunuyor. Evin dekorasyonu tamamen İskandinav tasarımından ilham alıyor. Evde su tasarrufu sağlayan bir lavabo, gazsız portatif ocak, tamamiyle ahşaptan ​​yapılmış bir tezgah ve geri dönüştürülmüş mutfak dolapları gibi çevreye duyarlı ayrıntılar bulunuyor.

63.350 dolar tutarındaki ev, tepesindeki güneş panelleri sayesinde gerekli elektriği üretebiliyor. Portatif bir indüksiyonlu ocağın da kullanıldığı mutfağa, IKEA ürünlerinden oluşan tasarımlar eşlik ediyor. Mutfakta, tümü ağaçtan üretilmiş sıfır atıklı bir SKOGSÅ tezgah, katlanabilir NORDEN gateleg masa bulunuyor. Evin merkezinde yer alan masa aynı zamanda hem yemek masası hem de depolama görevi görüyor.

IKEA'nın kıdemli iç tasarım lideri Abbey Stark, bu mobil evi tasarlarken, mekanı hem işlevsel hem de güzel hale getirmek istediklerini ve bunun için mümkün olduğunda yenilenebilir, yeniden kullanılabilir ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullandıklarını dile getirdi.

Tiny Home isimli mobil ev projesi, aslında 2019'un sonlarında başlamıştı ve ABD'de 2020 boyunca bir tur yapması planlanıyordu. Ancak corona virüs salgını nedeniyle bütün planlar askıya alındı ve IKEA ile birlikte çalışan Vox Creative, mobil evi bir sanal tura dönüştürdü.

IKEA ayrıca bu proje ile sürdürülebilir bir dünya için, insanlarda mobil evler hakkında bir farkındalık yaratmaya çalışıyor. Gerçekten de küçük bir evde yaşamaya hazır olsak da olmasak da mobil ev yaşam tarzından öğreneceğimiz çok şey var.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir