IKEA Yeni Ürünü Müpolash’ın Instagram Rekoru Kırmasını Bekliyor

Mobilya sektöründeki dev markalardan biri olan IKEA, gelmiş geçmiş en "Instagram'da paylaşılası" nesne diye adlandırdığı Müpolash’ı tanıttı. Kupa, saksı, lamba ve rafın birleştirilmesiyle oluşturulmuş bu nesne oldukça dikkat çekti.

Son dönemde şık mobilyalarının yanı sıra akıllı hoparlör ve akıllı aydınlatma sistemleri ile de gündemde olan IKEA, sosyal medya platformlarında en çok paylaşılan IKEA ürünlerini temel alan ilginç bir nesne geliştirdi.

Kupa, saksı, lamba ve rafın bir araya getirilmesiyle oluşturulan Müpolash adlı bu nesne, 3D yazıcı ile üretildi.

Kampanyayı yürüten reklam ajansı Ogilvy Social.Lab Brüksel, IKEA kupaları, saksıları, lambaları ve raflarının sosyal medyada aşırı ilgi görmesinden yola çıkarak Müpolash’in yarattıklarını söylüyor. Ajans, Müpolash’ın tüm bu ilgiyi bir araya getirerek, gelmiş geçmiş en "Instagram'da paylaşılası" nesne olabileceğini belirtiyor.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=HT3ZyiizolM&feature=emb_logo

Sosyal medyada en çok paylaşılan renk olduğu için beyaz renkte tasarlanan Müpolash, kampanya kapsamında Belçika'da uluslararası bir tasarım koleksiyonuna sahip tek müze olan Gent Tasarım Müzesi’nde sergileniyor. Bu ilginç objeden yalnızca beş adet üreten IKEA, kullanıcıların Müpolash AR (Artırılmış Gerçeklik) Instagram filtresi ile paylaşım yaparak, ürüne sahip olma şansı yakalayabileceklerini de açıkladı.

Geçtiğimiz yıl beğeni rekoru kıran yumurtayı düşününce çok da saçma gelmiyor değil mi? Siz ne düşünüyorsunuz, sizce bu garip nesne Instagram'da yeterince beğeni alabilecek mi?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir