IKEA, Tatil Kutuları Satmaya Başladı

Salgın nedeniyle pek çok insan tatil planlarını ertelemek ya da değiştirmek durumunda kaldı. IKEA Birleşik Arap Emirlikleri ise bu soruna kendince ilginç bir çözüm buldu: Müşterileri en sevdikleri yerlere taşımak için "kutuda tatil" kitleri satmaya başladı.

Adweek'in paylaştığı habere göre, Dubai'de bulunan Memac Ogilvy adlı ajansın yardımıyla tasarlanan kutularda Paris, Türkiye, Maldivler ve Tokyo gibi yerlerden esinlenen yastıklar, sofra takımları, mumlar ve sanat eserleri bulunuyor. Bununla birlikte müşterilerin kendi evlerinde tatil deneyimini yeniden yaratmalarına yardımcı olmak için bu tatil kutularında şarkı ve yemek tarifi önerilerine de yer verilmiş.

IKEA Birleşik Arap Emirlikleri'nde pazarlama, iletişim ve iç tasarım genel müdürü olarak görev yapan Carla Klumpenaar, şirketin yeni hamlesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Şu anda, birçok insan bu yıl için planladıkları rüya destinasyonlarına bir tik atamıyor. Bizim "Kutudaki Tatiller"imiz ile, insanların Fransız tarzı mum ışığında bir akşam yemeğini tecrübe etmeleri ya da Tokyo'dan esinlenen yastıklarda diz çökerek yeşil çay yudumlamaları kolaydır."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir