Ikea Snapchat'te Artırılmış Gerçeklik ile Kaçış Odası Yarattı

Salgın döneminde markalar, düşen gelirleri yüzünden daha az maliyetli pazarlama çalışmaları yaparak insanlarla uzaktan iletişim kurabilmek, etkileşim yaratabilmek adına pek çok kişiye ulaşmanın yollarını arıyor.  Özellikle son yıllarda artırılmış gerçeklik gibi yeni teknolojileri kullanmak da daha çok kişiye ulaşmanın bir yolu olarak görülüyor. Şimdiler de ise bu zamana kadar pek çok markanın denediği artırılmış gerçeklik teknolojisi, IKEA ile yeniden karşımıza çıktı.

https://pazarlamasyon.com/ikeanin-son-yillardaki-en-yaratici-kampanyalari/

IKEA, Snapchat uygulamasında kullanıcılara mobilya devinin ürünleriyle bir evi yeniden düzenleme görevi veren kaçış odası temalı artırılmış gerçeklik oyunu tasarladı. IKEA'nın bu yeni deneyim oyunu, arttırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde bir akıllı telefon kamerası aracılığıyla bir masa üstüne, zemine veya başka bir düz yüzeye yerleştirilebilen minyatür bir yatak odası modelinde gerçekleşiyor. Kullanıcılar kaçış odası çözümlerini bulmacaya kaydedebiliyor ve Snapchat'ın hikayeler özelliği ile arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.

Mart ayı boyunca boyunca IKEA'nın Snapchat sayfasında yer alacak kampanyayı oluşturmak için Ogilvy kreatif ajansı ile birlikte çalışan IKEA, ayrıca BuzzFeed ile ortaklık projesi kapsamında ve mağaza içi demolar da dahil olmak üzere diğer pazarlama materyallerinde aynı oda modelini kullanacak.

https://pazarlamasyon.com/amazon-artirilmis-gerceklik-araciyla-online-alisveris-deneyimini-gelistiriyor/

Özellikle müşterilerin ürünlerle sanal olarak etkileşimde bulunmanın yollarını arayan perakendeciler arasında artırılmış gerçekliğin popülaritesinde ciddi bir artış gördüğü şu zamanlarda gelen IKEA'nın bu kampanyası gelecek için de büyük umutlar taşıyor. 2017 yılında da müşterilerine satın almayı planladıkları ürünleri henüz satın almadan deneme fırsatı sunmak amacıyla bir mobil uygulama geliştiren IKEA bu teknolojide ilerleme konusunda bir hayli kararlı. Hatta yakın zamanda arttırılmış gerçeklik çabalarına yardımcı olmak için yapay zeka görüntüleme girişimi Geomagical Lab'ı satın almıştı.

 

 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir