IKEA, Mağazaya Ulaşırken Harcanan Zamanı İndirime Dönüştürüyor

IKEA'nın mağazalarından birine girmeden önce, oraya ulaşmak için uzun bir yolculuk gerekebiliyor. Çünkü birçok IKEA mağazası şehir merkezlerinden uzakta yer alıyor.

IKEA, reklam ajansı Memac Ogilvy ile gerçekleştirdiği son kampanyasında, Dubai'deki mağazasında zamanı tam anlamıyla paraya çeviriyor. Mobilya devi, alışveriş yapanları IKEA'ya geldikleri ve zaman harcadıkları için ödüllendiriyor.

Buy with Your Time ( Zamanınla Satın Al) kampanyasında fiyat etiketlerine zaman da eklendi. Müşterilerin mağazaya gelirken harcadıkları zaman ise Google Haritalar Zaman Çizelgesi ile ölçülüyor ve IKEA ürünlerinde kullanılmak üzere para birimine çevriliyor. Zamanın paraya çevrilmesinde Dubai'deki maaş ortalaması dikkate alınıyor.

İKEA bu kampanyayla ilgili, "Müşterilerimizin çabalarını, bize ulaşmak için harcadıkları süre boyunca geri ödeyerek ödüllendirmenin doğru olduğunu düşünüyoruz. Bu, Dubai halkın her dakikasını en yararlı şekilde geçirmesine yardımcı olma şeklimiz." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir