IAMX.Live, ünlü yüzleri gerçekçi dijital avatarlara dönüştürecek

IAMX.Live, 2022’nin sonuna kadar ünlü yüzleri, markaların üst düzey yöneticilerini gerçekçi dijital avatar versiyonlarına dönüştürecek.

Dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan yeni nesil pazarlama stratejileri de artık geride kalıyor. Sosyal medya platformlarıyla hayatımıza giren influencerlar, şimdi de sanal evrende karşımıza çıkıyor. Pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası haline gelen, yapay zekâ ürünü sanal influencerlar, sektör fark etmeksizin markaların dijitalde kendilerini ve ürünlerini tanıtmaları için yeni yollar açıyor. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi markaların hedef kitlelerine ulaştırmak istedikleri ürün ve hizmetlerini sanal evrene taşıyarak, şirketlerin hem dijitaldeki hem de fiziki dünyadaki bilinirliğini artırıyor. Global pazarlama trendlerinin bir parçasını temsil eden sanal insanlar bunun yanı sıra da markaların tüketiciler nezdinde prestij kazanmasını ve marka kimliğini pekiştirmesini sağlıyor.

Pek çok marka sanal influencerlar ile internet kullanıcılarının ilgi odağına dönüşürken, sanal insanlar markalar adına haber ve araştırmalara konu oluyor, marka işbirlikleri yapıyor, hatta röportajlar gerçekleştiriyor. Dubai merkezli Türk animasyon yazılım ve teknoloji şirketi IAMX.Live da uluslararası pazardaki donanım şirketleri ve ünlü tasarımcılarla birlikte 2 yıllık çalışmalarının sonucunda hayata geçirdiği ilk gerçekçi sanal karakteri ALARA X’in ardından bu alandaki projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Şirket, 2022’nin son çeyreğinde Avrupa ve Ortadoğu’da markaların kampanyalarında çalıştığı ünlü yüzleri de gerçekçi dijital avatar versiyonlarına dönüştürmeye başlayacaklarını açıkladı. 

IAMX.live ayrıca markaların dijitaldeki varlıklarını tüm sosyal mecralarda sürdürebilmelerini sağlamak adına kendilerini temsil edecek gerçekçi influencer karakterlerini tasarlayabilecekleri dijital human ajans ve prodüksiyon hizmeti de verecek. Markalar kendi gerçekçi karakterlerinin dijital yaşamını kurgulayıp reklam kampanyalarında marka yüzünü geniş kitlelere ulaştırarak gelecekte milyonların takip edeceği kendi virtual popstar, celebrity, influncerlarını yaratma konusunda büyük bir adım atacaklar.

Sosyal medyada 300 bine yakın takipçi topladı
Markalara özel yeni nesil prodüksiyon hizmeti veren teknoloji şirketi IAMX.Live’dan ALARA X’e dair paylaşılan bilgilere göre, sanal influencer iki yıldır dijital platformlarda yoğun ilgi görüyor. ALARA X, sosyal medya platformunda kısa sürede 300 bine yakın takipçi toplamayı başarmanın yanı sıra, dijital insanların evriminin bir sonraki adımını temsil ediyor. Gerçekçi karakter ALARA X, ayrıca IAMX.Live’ın prodüksiyonlarının gerçekçilik kalitesiyle globalde dikkatleri üstüne çekmesini sağlayan önemli bir örnek olarak görülüyor. 

ALARA X gibi projelerle sanal evrenin pazarlama stratejilerinin dinamiklerine yön vermeyi ve güçlendirmeyi planlayan IAMX.Live, realistik sanal karakterleri ile markaların pazarlama kampanyalarında ölçülebilir sonuçlar, çalışma kolaylığı, verimlilik, güven gibi kriterlerin oluşturulmasına kapı aralıyor. Türkiye, Kanada, Japonya ve Hintli yazılımcılardan oluşan ekibi ve güçlü bir görsel teknolojiye sahip altyapısıyla birlikte markaların gerçek hayattaki hikayelerini dijital medya anlatımına dayanan deneyimlere dönüştürüyor. Ayrıca TV, sinema ve dijital platformlardaki dizi ve filmler için hazırladığı karakter ile de yapay zekayı sanatla buluşturuyor. 

2025’in sonunda 21 kişilik koloniyi yönetecek
Gerçekçi karakterlerin 3 boyutlu tasarımı, yüz üzerindeki bin 500’e yakın kemik ve kas animasyonu ile gerçekçilik konusunda sınırları zorlayan IAMX.Live, dijital dünyada ses getirecek farklı kampanyalara, prodüksiyonlara ve NFT tasarımlarına imza atmaya hazırlanıyor. 2025’in sonuna kadar sanal evrende 21 kişilik sanal insan kolonisini yönetmeyi hedefliyor. Şirket, yazılım geliştirme stüdyolarında mevcut olan, 4D veri kitabı ve tescilli makine öğrenimi algoritmaları üzerine inşa ettikleri Face Trainer ile de yeni oluşturulacak karakterleri 1 saat içinde rig teknolojisine geçerek hayat bulmasını sağlayacak. IAMX.Live’ın 4K hologram teknolojisiyle tasarladıkları karakterlerde hareket yakalama teknolojisi kullanıldığında ise sanal insanlar gerçek zamanlı şovlarda yer alacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir