Hyundai, Logosunu Salgına Uyarlayan Son Marka Oldu

Corona virüsü salgınının tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından, bazı küresel markalar, salgının daha fazla yayılmasının önüne geçmek için sosyal mesafeyi korumanın önemine dikkat çekmek amacıyla logolarını salgına uyarlamışlardı. Hatta biz de bu markaları sizlerle paylaşmıştık.

https://pazarlamasyon.com/sosyal-mesafenin-onemini-vurgulamak-icin-logosunu-degistiren-5-marka/

Nedendir bilinmez, nispeten az sayıdaki bu markalar arasında üç büyük Alman otomobil üreticisinin (Audi, Mercedes-Benz ve Volkswagen) olması dikkat çekiyordu. Geçtiğimiz günlerde, bu otomobil üreticilerine Güney Koreli Hyundai de dahil oldu.

Bazılarınızın bildiği gibi, Hyundai'nin logosu el sıkışan iki insanı temsil ediyor. Ancak corona virüsü salgını nedeniyle, el sıkışmak, bu günlerde hiç yapılmaması gereken eylemlerin başında geliyor. Bu nedenle Güney Koreli otomobil üreticisi logo tasarımında dikkat çekici bir değişiklik yaptı. Markanın logosundaki el sıkışan iki insan figürü, dirsek selamı veren iki insan figürüyle değiştirildi.

Resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla bu değişikliği duyuran Güney Koreli otomobil üreticisi, paylaştığı tweet'te, "Logomuzun el sıkışan iki insanı temsil ettiğini biliyor muydunuz? Sosyal mesafe, hepimizin güvenliği için önemli olduğundan onu yeniden tasarladık." ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/Hyundai_Global/status/1244694778710822917

Bazı markalar, neden salgına yönelik bu tarz hamleler yapmakta geç kaldılar bilinmez. Zira bu tür durumlarda, önce davranan markalar daha çok dikkat çekiyorlar. Sonradan aksiyon alanların ise yaptıkları hamlelerin etkisi azalıyor, çünkü daha önce benzerlerini gördükleri için insanlarda bir alışmışlık oluyor. Buna rağmen önümüzdeki günlerde, logolarını salgına uyarlayan yeni markalar olup olmayacağını bekleyip göreceğiz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir