Hyundai, Araba Hurdalarından Giyim Koleksiyonu Tasarladı

Hyundai, sürdürülebilirliği desteklemek adına otomobil hurdalarından bir giyim koleksiyonu oluşturdu. Başta kulağa çok çekici gelmese de Richard Quinn'in atık hava yastığının kumaşından yarattığı korse veya atık emniyet kemerinden oluşturulan inci gerdanlık Alighieri göze hitap ediyor gibi görünüyor.

https://pazarlamasyon.com/gucci-ikinci-el-urunleri-satacagi-bir-online-magaza-aciyor/

Güney Koreli otomobil şirketi Hyundai, bir moda koleksiyonu oluşturmak için Rosie Assoulin ve Public School gibi dünyanın dört bir yanından önde gelen altı moda markasıyla ortaklık kuruyor. Sınırlı sayıda üretilen parçalar, bu haftadan itibaren Londra'daki Selfridges mağazasında 250 ile 1.450 dolar arasında değişen fiyatlardan satışa sunulacak. Elde edilen gelirin tümü, moda markalarının daha sürdürülebilir hale gelmesine yardımcı olmak için çalışan araştırma organizasyonu Pozitif Moda Enstitüsü'ne (Institute of Positive Fashion) gidecek.

Otomobil endüstrisi, bir araç üretmek için gerekli kaynaklardan aracın yola çıktığında yaydığı karbon ve zehirli dumanlara kadar pek çok yönden çevreye zarar veriyor. Bu malzemeler çok pahalı olduğu ve kolayca başka bir amaca uygun hale getirilebildiği için otomotiv sektörü hurdaya çıkan arabalardan metal ve kauçuğu geri kazanmada oldukça başarılı. Ancak Hyundai, deri, cam ve hava yastıkları gibi geri dönüştürülme eğilimi göstermeyen atık arabaların malzemelerini de değerlendirmek istiyor.

Bu malzemelerin sadece işlevsel değil, aynı zamanda güzel ve lüks ürünlere nasıl dönüştürülebileceği konusunda moda tasarımcılarına danışıldı. Parçalar değişen miktarlarda geri dönüştürülmüş malzeme içeriyor.

https://pazarlamasyon.com/hm-eski-giysileri-yepyeni-parcalara-donusturuyor/

Örneğin, denim markası E.L.V., atık deri parçalarını ileri dönüştürülmüş kotlarla birleştirerek bir tulum oluşturdu. Sokak giyimi markası Public School, emniyet kemeri dokumasından ve hava yastığı malzemesinden bir yelek üretti. K-pop yıldızlarının tercih ettiği bir Kore markası olan PushButton, orijinal detaylarının çoğunu içeren bir hava yastığından bir yelek yarattı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir