Zamanının ötesinde: Huawei Watch Ultimate

Teknoloji dünyasındaki markalar hiç durmadan yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor, her yeni ürünle de sınırları zorluyorlar. Geçtiğimiz günlerde Çin’de tanıtımı yapılan ve şu anda da Türkiye’de ön satışta olan Huawei'nin en yeni akıllı saati Huawei Watch Ultimate’i inceliyoruz.

Herkesin bildiği üzere Huawei hem globalde hem de Türkiye’de en yeni ürünlerini hız kesmeden tanıtıyor ve Türkiye pazarında da bu ürünlere yer veriyor. Huawei oluşturduğu ekosistemi ile sadece telefon pazarında değil; akıllı saat, kulaklık, PC ve tablet kategorilerinde de büyük bir pazar payına sahip. Huawei’nin yeni akıllı saati ise şimdiye kadar gördüklerimizi ve bildiklerimizi unutturacak türden. Bugün ise son ürünü Huawei Watch Ultimate’in tasarımı, özellikleri ve kulanılan malzemeleri ile yakından bakacağız. Saati buradan satın alabilirsiniz.

Lüks tasarım, üstün malzeme
Hem dünyada hem de Türkiye'de akıllı saat kullanım alışkanlığı giderek yaygınlaşıyor ve akıllı saat kullanan tüketicilerin birçoğu ise bir akıllı saatte önce tasarımına bakıyor. Huawei bu noktada diğer akıllı saat markalarından farklılaşan bir çizgide. Üst düzey ve premium bir akıllı saat tasarımına sahip Huawei Watch Ultimate, akıllı saatlerde ilk defa kullanılan zirkonyum bazlı sıvı metal bir kasa ile üretildi. Zirkonyum geleneksel ve üst düzey lüks saatler için daha önceden kullanılan bir malzeme olsa da ilk defa bir akıllı saatte kullanılıyor. Bu malzeme yüksek sıcaklığa, her türlü çarpmaya, sürtünmeye ve şiddete dayanıklı, parlaklığını yitirmeyerek uzun süre kolunuzdan çıkarmak istemeyeceğiniz bir akıllı saat.

Tasarımına baktığınızda klasik ve premium görünümü ile hiçbir zaman yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir aksesuarınız olacak. İster bir iş toplantısında, isterseniz de bir akşam yemeğinde hatta spor yaparken bile kullanabileceğiniz bir akıllı saat. Yuvarlak tasarıma sahip Huawei Watch Ultimate, 466x466 çözünürlükte 1,5 inç AMOLED ekrana ve seramik çerçeveye sahip bir akıllı saat, aynı zamanda tamamen aşınmaya dayanıklı safir camdan yapılmış bir cam ile ince ancak esnek bir AMOLED panele sahiptir. 

Su altında dalış yaparken, günlük spor rutinizde ya da tırmanışta her türlü senaryoda ve çevresel faktörde rahat kullanım imkânı sunuyor. Okyanus mavisi ve keşif siyahı renkleri ile satışta olan saatin kutusunda her ayak bileğine uygun kauçuk kayışı çıkıyor. Bizim incelediğimiz modeli ise Okyanus mavisi rengi, bu saatin kutusunda da ek olarak kauçuk kol için uygun ekstra bir kordon çıkıyor. Bu kordon deniz altı keşiflerinde, kışın kayak ya da yazın güneşlenirken sorunsuz bir deneyim vadediyor. Saatin üstünde 3 ayrı düğmesi bulunuyor, bunlardan ilki saatin fonksiyonlarına kolay erişim imkânı sağlayan fonksiyon tuşu, ikinci düğme fonksiyonlar arası geçişi ve saatin açılıp kapanmasını sağlayan döner düğme sonuncusu ise keşif düğmesi.

Son olarak değinmek istediğimiz nokta ise, saatin değişebilir arayüzleri. Yazımızın başında bahsetmiştik, bu saat sizin her anınızda yanınızda olacak diye. İşte bu da tamamlayıcı bir özellik olarak geliyor. 100’den fazla saat arayüzü imkânı sunuyor. Huawei Sağlık uygulamasında indirebileceğiniz her moda uygun bir arayüz var. 

Akıllı saatlerde standart yeniden belirleniyor
Huawei Watch Ultimate’in tasarımının yanı sıra bir dizi yeni özelliği de var. Bunlardan en dikkat çekeni 100 m dalış özelliği. Nasıl yani?

Huawei Watch Ultimate, ISO 22810 10ATM su geçirmezlik standardına ulaşmış ve EN13319 100m dalış ekipmanı standardından geçmiştir. Saat, su geçirmezlik performansı ile akıllı saatlerin su geçirmezlik performans standardını yeniden belirliyor. Patentli suya dayanıklı makine tasarımı ve 16'dan fazla suya dayanıklı yapı sayesinde saat, derin deniz basıncına dayanabiliyor. Bu standart ile birlikte tüplü dalış ve serbest dalış su altındaki aktivitelerde ve sporlarda 4 farklı dalış modunu destekliyor. Modu etkinleştirdiğinizde derinlik, hız, sıcaklık ve daha çeşitli istatistiklere erişim imkânıyla birlikte dalış verilerinizi ayrıntılı ve renklendirilmiş seçeneklerle size sunuyor.

Yeni keşiflere..
Tasarım kısmında bahsettiğimiz bir keşif düğmesi vardı. Bakalım o bize hangi keşiflere gönderiyor. Huawei Watch Ultimate ile konfor alanını yok sayan, alanın dışına çıkmayı hayal eden kişiler için yepyeni senaryolar sunuyor. Çölde off-road, bir deniz kenarında kamp yaparken veya ormanda yürüyüş gibi senaryolar için yepyeni bir Keşif Modu tasarladı. 

Keşif Modundaki Huawei Watch Ultimate, açıldığında, kullanıcıların durumlarını ve keşiflerinin ilerleyişini anlamalarına yardımcı olmak için pil gücü, tarih, keşif süresi, kalp atış hızı ve egzersiz mesafesi gibi verileri görüntüleyebilir.

Huawei Watch Ultimate, hepsi daha güçlü performansa sahip olan beş ana uydu sistemine (GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU ve QZSS) bağlıdır ve dış mekan konumlandırma sinyallerinin gücünü ve doğruluğunu artırır. Her keşfin sonunda Huawei Sağlık uygulamasından rotanızı inceleyebilirsiniz. Hatta hatırlamak istediğiniz noktaları işaretleyebilirsiniz, sonrasında bu keşfinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Huawei Watch Ultimate, bileğinizde daha akıllı bir deneyim için Bluetooth aramaları, hızlı yanıtlar, çalma, hatırlatıcılar ve hem Android hem de iOS cihazlarını destekleyen farklı akıllı telefonlar arasında uyumluluğu destekleyerek üst düzey bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Aslında herkesin hoşuna gidecek bir yenilik var saatte. Yeni eklenen bir gece modu, gece kamp yaptığınız ortamda en düşük ışıklı ortamlarda bile, saatin görüntülenmesini artırması için yeni bir arayüz getirerek tüm karanlıkları aydınlatan: Gece modu. Gece Modunu saatinizde otomatik olarak etkinleştirebilirsiniz. Bu sayede güneş battığında ya da karanlık bir ortamda yer aldığınızda saat otomatik olarak Karanlık Modu etkinleştirerek saat ekranı gözler için daha rahat hale gelecektir.

Akıllı saatlerde fark yaratan nokta: Pil ömrü
Huawei dışında diğer akıllı saat markaları genel olarak bir ya da iki gün giden batarya ömürlerinden söz edilir. Huawei Watch Ultimate normal kullanımda 14 günlük batarya ömrü sunan bir saat. Diğer akıllı saatlerin birçoğunu her akşam şarja takarken Huawei akıllı saatler sizi bu dertten kurtarıyor ve bu alışkanlığı unutturuyor ve en hızlısından 1 saat içinde tamamen şarj olabiliyor. 

Her an sağlık yönetimi
Huawei Watch Ultimate, premium tasarımının yanı sıra sunduğu hiçbir imkândan geri durmamış ve Huawei’nin en profesyonel ve kapsamlı sağlık yönetimini kullanıcılara sunuyor. Kullanıcıların sağlıklarıyla ilgilenmeleri için güçlendiren bu paket, gelişmiş EKG analizi, Huawei TruSeenTM 5.0+ ile Kalp Atış Hızı İzleme ve düzensiz kalp atış hızı bildirimi, damar sertliği riski için doğru tarama, tüm gün SpO2 izleme, TruSleep 3.0 ile tüm gece uyku takibi ve stres izleme özelliklerini içeriyor.

Genel olarak baktığımızda saat hem premium hem de özellikleri üst düzey. Şu da olsa tam olurmuş diyebileceğimiz bir nokta bulamadık açıkcası. Huawei farkını saatin her noktasında imza gibi atmış. Materyali, uzun pil ömrü, sağlık fonksiyonları, tüm cihazlarla eşleşebilir olması ve daha niceleri. Bugüne kadar deneyimlediğim en gelişmiş ve en şık akıllı saat olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ama asıl merak konusu Huawei bunun üzerine neler yapacak...

Şu an Huawei Online Mağazası’nda ön şatışta olan saat, birçok kampanya ile birlikte geliyor. Saatin Okyanus Mavisi modeli: 18.999 TL ile Keşif Siyahı modeli ise 15.999TL’den satışa sunuluyor. Ayrıca kutudan ek kayışları da çıkıyor. Şu an ön satışa özel bazı kampanyalar kullanıcıları bekliyor, ek 1 yıl garanti süresi, ücretsiz saat kadranları ve Huawei FreeBuds 5i kablosuz kulaklık hediyesi var. Bir de keşif siyahı modeli için ayrı bir titanyum saat kordonu da alabilirsiniz. 

Huawei’nin kendi online mağazasından size en uygun saati ve kampanyayı buradan bularak satın alabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir